Aktuální vydání

celé číslo

02

2023

Amper 2023

Propojená výroba, průmyslový internet věcí a analýzy dat

celé číslo

Siemens integroval diferenční dávkování a kontrolní váhy do automatizačního systému

číslo 8/2006

Siemens integroval diferenční dávkování a kontrolní váhy do automatizačního systému

Společnost Siemens zkombinovala kontrolní váhy a váhy pro diferenční dávkování se svým elektronickým vážicím systémem Siwarex a tuto kombinaci vah a vážicí elektroniky integrovala do řídicího systému Simatic.

Obr. 1.

Pro automatické diferenční dávkování se používá vážicí vyhodnocovací jednotka Siwarex FTC (Flexible Technology Continuous Weighing). Váhy tohoto typu jsou vhodné zejména pro kontinuální dávkování s velkou přesností. Mají dlouhodobou stabilitu a nízké náklady na údržbu. Jsou výhodné hlavně při dávkování několika komponent a uplatnění najdou např. v chemickém průmyslu a v potravinářství.

Pro kontrolní váhy byla použita vyhodnocovací jednotka Siwarex FTA (Flexible Technology Automatic Scale). V této oblasti spolupracuje Siemens s německou firmou Wipotec Wiege- und Positioniersysteme GmbH, dodavatelem velmi rychlých a přesných snímačů síly pro vážicí systémy. Společnost Wipotec dodává snímače pracující na elektrodynamickém kompenzačním principu s rychlým záznamem vážení, které zároveň minimalizují vnější vlivy. Váhy lze proto používat i za obtížných podmínek.

Siemens, s. r. o., tel.: 233 032 411, e-mail: siemens.cz@siemens.com, http://www.siemens.cz/ad