Aktuální vydání

celé číslo

08

2019

MSV 2019 v Brně

celé číslo

Siemens Automobilová technika na vzestupu

Automa 5/2000

[Tisková zpráva Siemens. Frenštát pod Radhoštěm, 9. 5. 2000.]

Siemens Automobilová technika na vzestupu

Siemens – divize Automobilová technika Regensburg rozšiřuje svůj závod na výrobu elektroniky ve Frenštátě pod Radhoštěm o dalších 10 000 m2, což znamená další růst tohoto špičkového dodavatele automobilového průmyslu.

Za přítomnosti předních českých politiků otevřel slavnostně Dr. Franz Wressnigg, předseda představenstva Siemens Automobilová technika, 9. května 2000 druhou výrobní halu firmy Siemens Automobilové systémy s. r. o. ve Frenštátě pod Radhoštěm. Do této haly, která bude v plném provozu od podzimu roku 2000, investoval Siemens celkem 22 miliónů EUR, přičemž do nových výrobních linek bylo investováno 17 miliónů EUR a 5 miliónů EUR připadá na stavební investice. Ve vazbě na rozšíření závodu bylo získáno přibližně 200 nových pracovních míst. Zároveň tak byly rozšířeny o 5 000 m2 výrobní a skladovací plochy, plochy pro laboratoře a správu. V závodě Frenštát je tedy nyní pro tyto účely k dispozici celková plocha 17 000 m2.

Obr. 1.

V současném obchodním roce (do 30. září) plánuje Siemens Automobilová technika ve Frenštátě značný nárůst objemu produkce – do výše přibližně 90 miliónů EUR (v minulém roce to bylo 52 miliónů EUR). Dosavadní investice do závodu, založeného v roce 1995, činí 47 miliónů EUR. V roce 1998/99 bylo v elektronickém závodě ve Frenštátě zaměstnáno 580 pracovníků.

Elektronika, do níž patří např. elektronické moduly pro řízení motorů, přístupové systémy pro osobní automobily a komponenty výfukových systémů, je dodávána především evropským zákazníkům. Nevyrábí se zde však jen elektronika pro automobily, ale i řídicí a ovládací elektronika pro firmu Bosch a Siemens domácí spotřebiče.

„Tyto aktivity v České republice jsou důležitou součástí strategie růstu. Touto strategií budujeme naši vedoucí pozici jako partner a dodavatel pro mezinárodní automobilový průmysl,“ řekl Dr. Wressnigg. „Rostoucím počtem inovací a systémovou integrací můžeme v klíčovém odvětví elektrotechniky a elektroniky získat další podíl na trhu a současně si otevřít další segmenty s potenciálem pro budoucnost. Výhledově chceme v 70 % této oblasti zaujmout první nebo druhé místo na trhu.“