Aktuální vydání

celé číslo

06

2022

Vodohospodářství, energetika a využití obnovitelných zdrojů energie

IIoT, vestavné a průmyslové počítače a edge computing

celé číslo

Setkání učitelů automatizace

Na setkání středoškolských učitelů automatizace, které se konalo 31. ledna t. r. v Liberci, bylo založeno sdružení Sekce odborných učitelů automatizace ČR při ČMSA (viz článek Celoživotní vzdělávání učitelů automatizace, Automa, č. 3/2014, str. 70). Členy přípravného výboru jsou: Miroslava Odstrčilíková z Brna, Rudolf Voráček ze Žďáru nad Sázavou, Luděk Fedurca ze Štětí a Jaroslav Semerád z Liberce. Jeho předsedou je Miroslav Žilka z Prahy. Partnery jsou časopis Automa, Českomoravská společnost pro automatizaci, TU Liberec, Teco a. s. a firma Ing. Luděk Kohout. Cílem sdružení je zlepšit kvalitu a zvýšit úroveň vzdělávání mládeže v oboru automatizace a mechatronika.

 
Sekce organizuje setkání učitelů automatizace dne 3. června 2014 v 11.00 h v SPŠS Betlémská, Praha 1. Na programu bude informace o rámcovém vzdělávacím programu (RVP) a školním vzdělávacím programu (ŠVP) předmětu automatizace na středních školách, bilance existujících učebních textů a knižních publikací, požadavky na nové texty a zahájení prací na jejich přípravě, diskuse a prohlídka laboratoří školy.
 
Na setkání navazuje kurz Základy programování PLC podle normy IEC EN 61131-3, který se bude konat 4. června 2014 rovněž v SPŠS Betlémská. Začíná v 9.00 h. V případě zájmu lze zajistit ubytování z 3. na 4. 6. 2014 v SPŠ Třebešín v ceně 200 Kč/osoba a noc. Kurz je bezplatný a je sponzorován firmou Teco a. s. Ke kurzu je zapotřebí, aby si účastníci přivezli svůj přenosný počítač s nainstalovaným vývojovým systémem Mosaic (lze jej stáhnout z www.tecomat.com) a kabel pro připojení k webu pro spojení s PLC.
 
Organizátoři žádají o potvrzení účasti na setkání a na kurzu e-mailem na adresu reditel@betlemska.cz do 20. 5. 2014.

(šm)