Aktuální vydání

celé číslo

02

2021

Systémy pro řízení vodárenských sítí a ČOV

Hladinoměry

celé číslo

Sériové servery Etherwan

Sériové servery Etherwan jsou zařízení určená k převodu signálu sériového rozhraní RS-232/422/485 do ethernetové sítě s protokolem TCP/IP. Přinášejí tak možnost začlenit výrobní, kontrolní a měřicí stroje a zařízení se sériovým výstupem do širších logických celků a jejich centralizovanou správu. Zároveň překračují omezení sériového rozhraní: umožňují použít standardní síťové rozvody a dosáhnout teoreticky neomezené vzdálenosti mezi účastníky komunikace. U několikaportových zařízení lze převod sériové linky na Ethernet koncentrovat do uzlů.

Zařízení Etherwan splňují požadavky např. americké normy pro bezpečnost informační techniky UL 60950, evropské normy pro drážní komunikační zařízení EN 50121, mezinárodní normy pro komunikační zařízení v energetice IEC 61850 a mnoha dalších. Jsou dostupné v mnoha variantách s volitelnou kombinací portů, zálohovaným napájením, vzdálenou správou a dalšími funkcemi. Specialitou je funkce a-ring™, zajišťující po výpadku jednoho z prvků v síti navázání záložního spojení a obnovení komunikace do 15 ms. Tato a další navázané funkce jsou mimořádně důležité v úlohách, kde jakýkoliv výpadek znamená ohrožení životů či majetku.

Společnost Etherwan, založená v roce 1996 v USA, se specializuje na navrhování a výrobu ethernetových zařízení pro průmyslová prostředí. Zkušenosti z prostředí telekomunikací a průmyslové automatizace spojené s kvalitou produkce a doplněné šíří a flexibilitou nabídky dělají ze společnosti Etherwan významného hráče na poli průmyslového Ethernetu.

INTELEK, spol. s r. o., tel.: +420 533 338 821, e-mail: lukas.tucek@intelek.eu, www.intelek.cz