Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Sensor+Test 2023: opět velký mezinárodní zájem

Přípravy na veletrh Sensor+Test, který se bude konat od 9. do 11. května 2023, jsou v plném proudu. Mezinárodní veletrh senzorové, měřicí a zkušební techniky se uskuteční na výstavišti v Norimberku. Očekává se více než 350 vystavovatelů; s postupným rušením mnoha proticovidových omezení po celém světě výrazně vzrostl také zájem zahraničních firem, a to i mimoevropských. Kromě Švýcarska, z něhož vystavovatelé přijíždějí již tradičně, se v květnu představí velké množství britských společností. Účast rovněž potvrdilo několik firem a delegací z Číny. Veletrh bude uspořádán ve dvou halách, 1 a 2. Vzhledem k velkému zájmu je hala 1 už zcela obsazena. „V hale 2 jsou ještě poslední volná místa, ale zájemci by registraci neměli příliš odkládat,“ informoval Holger Bödeker, jednatel pořádající společnosti AMA Service GmbH.

Rozsáhlý doprovodný program, který již mnoho let charakterizuje Sensor+Test, bude v roce 2023 opět doprovázen přednáškovým fórem. Holger Bödeker k tomu uvedl: „Kvalita bude velmi vysoká díky posuzování příspěvků ze strany odborníků.“ Zájemci se tak již nyní mohou těšit na vysoce atraktivní program. Na fórech budou vystavovatelé ve všech třech dnech prezentovat novinky, produkty a možnosti jejich použití. Vstup pro návštěvníky je zdarma. Zájemci, kteří nebudou moci být na místě, budou mít po akci možnost sledovat všechny prezentace ze záznamu. Mottem přednáškového fóra 9. května 2023 je „senzory a měřicí technika pro nové energie“.

Souběžně se uskuteční mezinárodní konference SMSI 2023 – Sensor and Measurement Science International Conference (www.smsi-conference.com), poprvé jako prezenční akce poté, co se vědci, vývojáři a odborníci v roce 2021 mohli setkat jen virtuálně. SMSI 2023 se skládá ze tří tematických bloků: Sensors and Instrumentation, Measurement ScienceSystem of Units and Metrological Infrastructure.

Sensor+Test se výrazně zaměřuje i na virtuální komunikaci. Na webu www.sensor-test.com proto zájemci již v době před akcí naleznou novinky a témata, které budou na veletrhu prezentovány naživo. To je završeno pravidelnými newslettery, které upozorňují na technologie nabízené vystavovateli, a také kanály sociálních sítí, ve kterých jsou poskytovány průběžné a aktuální zprávy – před akcí, v jejím průběhu i po ní.

Návštěvníci, kteří se chtějí veletrhu zúčastnit, se musí předem zaregistrovat na https://www.sensor-test.de/en/visitors/exhibition-ticket/. V Norimberku nebude prodej vstupenek. Podrobné informace o veletrhu jsou k dispozici na www.sensor-test.de/en.

 

(Bk)