Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Seminář o softwaru Intravue

číslo 4/2006

Seminář o softwaru Intravue

Dne 23. března 2006 se v Hradci Králové konal seminář o novém softwarovém produktu, který přibyl do sortimentu společnosti Pantek (CS). Jde o software Intravue (IntraVUE™), určený pro dohled nad sítěmi Ethernet v průmyslové automatizaci, jejich vizualizaci a dokumentaci jejich činnosti. Software dokáže automaticky najít připojená zařízení s IP adresou, vytvořit mapu sítě, dynamicky zobrazuje informace o aktuálním stavu sítě a jednotlivých zařízení a ukládá informace o provozu pro pozdější analýzu a identifikaci potenciálně problematických míst. Jde o software, který v průmyslové automatizaci chyběl: dokáže velmi rychle najít problémy v komunikaci, ať jde o nefunkční koncová či síťová zařízení, časté výpadky nebo přetížení sítě, a umožňuje na ně ihned reagovat. Zvyšuje také bezpečnost sítí, protože okamžitě identifikuje cizí zařízení, které se na síť připojilo. Pomůže též aplikačním inženýrům při oživování průmyslových ethernetových sítí (Industrial Ethernet, Ethernet/IP, Modbus TCP, Profinet aj). Nenahrazuje ovšem specializované systémy určené pro konfiguraci a správu rozsáhlých ethernetových sítí, které mají více funkcí než Intravue, ale také složitější ovládání a vyžadují hluboké znalosti v oboru ethernetové komunikace. Takové systémy naproti tomu většinou neumožňují tak snadné a rychlé hledání problémových zařízení jako Intravue a také jen obtížně pracují s koncovými zařízeními běžnými v automatizaci (PLC, I/O moduly, pohony apod.).

Semináře, na kterém se dvěma přednáškami vystoupil také Mark Fondl, prezident společnosti Network Vision, jež Intravue vyvinula, se zúčastnilo 52 posluchačů a soudě podle četných dotazů je software Intravue zaujal.

Podrobnější informace o Intravue lze najít na webových stránkách společnosti Pantek a náš časopis je přinese v následujícím čísle.

(Bk)