Aktuální vydání

celé číslo

05

2023

MSV 2023

celé číslo

Seminář o produktech firmy Advantech

Seminář o produktech firmy Advantech

Společnost FCC Průmyslové systémy uspořádala v březnu 2007 v pražském hotelu Olympic seminář o novinkách firmy Advantech, kterou na českém trhu zastupuje. Na semináři vystoupili dva zástupci obchodní jednotky eAutomation firmy Advantech. Pan Lanie Chen představil novinky v oblasti HMI, tedy nové panely s dotykovými displeji a displeje LCD.

Paní Wen Yu Lai provedla posluchače novinkami produktové řady UNO (Universal Network Controller). Jde o vestavné (embedded) počítače a I/O moduly v robustním, odolném provedení do velmi náročných podmínek. Firma Advantech hodlá na českém trhu ve větší míře uplatňovat také moduly Adam pro měření a sběr dat. Jejich funkce a možnosti použití popsal Tomáš Friml z firmy FCC Průmyslové systémy. Uvedl také měřicí moduly a zásuvné karty USB. Na tento příspěvek navázal prof. Stanislav Ďaďo z ČVUT v Praze odbornou přednáškou o trendech v měření neelektrických veličin. Řekl, že výrobci senzorů, kteří se chtějí udržet na trhu, by neměli při vývoji svých výrobků opomíjet tři výrazné trendy: mikro- a nanotechniku (řešení v podobě matic senzorů apod.), bezdrátový přenos dat a nahrazování klasických metod měření moderními, např. rezonančními principy.

Závěr semináře byl věnován ukázkám použití dvou produktů firmy Advantech v praxi. Vývoj jednoduché aplikace byl demonstrován na řídicím systému kategorie PAC, Adam-5550. Posluchači se také mohli seznámit s tím, jak se při vytváření aplikací používá nová knihovna Adam.net

(ev)