Aktuální vydání

celé číslo

02

2023

Amper 2023

Propojená výroba, průmyslový internet věcí a analýzy dat

celé číslo

Sedmnáctý ročník Ceny Wernera von Siemense vyhlášen

V průběhu září a října mohou studenti a vědci přihlásit své práce a projekty do letošní soutěže Ceny Wernera von Siemense. K přihlášení jsou určeny webové stránky společnosti Siemens a termín ukončení podávání přihlášek je 14. října pro vědecké práce a 31. října 2014 pro diplomové a disertační práce. Do soutěže lze přihlásit práce, které jsou zpracovávány v technických a vybraných přírodovědných oborech. Pro autory vítězných prací a projektů je připraveno 1,2 milionu korun.

 
Již sedmnáctý ročník této ceny vyhlašuje společnost Siemens v rámci své dlouhodobé podpory české vědy a školství a snahy o zlepšení dialogu mezi akademickým a soukromým sektorem v oblasti vědy, výzkumu, vývoje a vzdělávání. Soutěž je organizována ve spolupráci s Akademií věd České republiky a patnácti univerzitami. Záštitu nad ní převzalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR.
 
Novinkou letošního ročníku je, že z přihlášených prací, jejichž autorkami jsou ženy, vybere porota pod vedením rektora VUT Brno prof. RNDr. Ing. Petra Štěpánka, CSc., tu nejlepší a její autorka získá finanční odměnu. „Finanční odměna není nijak účelově vázaná – výherci ji mohou použít na další výzkum, studium, vybavení nebo třeba dovolenou,“ říká o soutěži generální ředitel společnosti Siemens Eduard Palíšek. Přihlášené práce budou posouzeny odbornou porotou a vítězné práce budou slavnostně vyhlášeny začátkem února příštího roku v Betlémské kapli.

(ed)