Aktuální vydání

celé číslo

02

2024

Amper 2024

celé číslo

Sdružovací moduly pro připojení snímačů

číslo 7/2002

Sdružovací moduly pro připojení snímačů

Obr. 1. Obr. 3.

Novinkou firmy Phoenix Contact v oblasti sdružovacích modulů pro senzory jsou typy SACB-..PUR SH a SACB..M23 H, vyráběné v konstrukčním provedení s ochranou EMG (obr. 1). Jak je u této firmy zvykem, nový produkt je hned od začátku nabízen v uceleném sortimentu pro připojení čtyř, šesti nebo osmi konektorů M12, včetně provedení s indikací stavu jednotlivých senzorů diodami LED (SACB..L..PUR M) a množstvím navazující kabelové konfekce.

Obr. 1.

V nabídce kabelové konfekce jsou konektory s různou délkou kabelu nebo i samostatné konektory pro připojení vodičů pájením, šroubováním a speciálními samořeznými kontakty, různé typy rozbočovačů (obr. 2) atd.

Aby projektanti byli schopni se v tak bohatém sortimentu orientovat v čase pro ně přijatelném, vyvinula firma Phoenix Contact počítačový program Pluscon Select (obr. 3) pro snadný výběr součásti od návrhu až po objednávku ve stylu průvodce: vyber počet pólů; vyber typ konektoru: úhlový, přímý... atd., ale k dispozici je také přístup k technické dokumentaci ve formátu PDF. Program je přístupný on-line na internetových stránkách www.phoenixcontact.com, kde si jej zájemci mohou sami vyzkoušet.

Phoenix Contact, s. r. o.
Kobližná 2
602 00 Brno
Tel./fax: 05/42 21 37 01
http://www.phoenixcontact.com

Inzerce zpět