Aktuální vydání

celé číslo

02

2021

Systémy pro řízení vodárenských sítí a ČOV

Hladinoměry

celé číslo

Schunk přikládá chapadla k dílu

V současné situaci, kdy čelíme pandemii nemoci covid-19 způsobené koronavirem SARS-CoV-2, pomáhá spousta jednotlivců, firem nebo organizací, jak jen může, a to i bez požadavků na odměnu.

Jedni šijí roušky, jiní míchají dezinfekci, další pomáhají seniorům s nákupy, tisknou ochranné štíty nebo vyvíjejí nové technologie. Na stranách 8 a 9 se dočtete o tom, jak firma ACAM Solution sestavila a zprovoznila robotickou výrobní linku na výrobu filtrů do respirátorů. Celý projekt je realizován formou zápůjček jednotlivých dílů, bezplatným poradenstvím odborníků a výroba dílců je zajištěna pouze za vzniklé náklady, na kterých se podílí Sigma VVÚ Lutín.

Firma Schunk do tohoto projektu poskytla osvědčená paralelní chapadla řady JGP (na obrázku na robotech Fanuc). Jde o univerzální dvouprstá paralelní chapadla s vodicí T-drážkou a vynikajícím poměrem ceny a výkonu. Představují standardní řešení pro mnoho oblastí použití v čistých až mírně znečištěných prostředích. Robustní vedení v drážce tvaru T umožňuje přesnou manipulaci s různými obrobky. Uživatelé oceňují také malé rozměry, kompaktní tvar a malou hmotnost. Velké momenty pohonu prstů jsou výhodné pro dlouhoprstá provedení. K dispozici je rozsáhlé snímací příslušenství pro monitorování a řízení zdvihu.

V projektu výrobní linky ve VVZ Sigma Lutín se rovněž uvažuje o následném použití kolaborativních chapadel.

SCHUNK Intec, s. r. o., tel.: +420513036213, e-mail: info@cz.schunk.com, http://cz.schunk.com