Aktuální vydání

celé číslo

05

2023

MSV 2023

celé číslo

Schneider Electric: produkty a služby světové úrovně

číslo 8-9/2002

Schneider Electric: produkty a služby světové úrovně

Firma Schneider Electric je světovým výrobcem zařízení pro přenos a rozvod elektrické energie a pro průmyslovou automatizaci. Firma zaměstnává více než 72 000 pracovníků ve 130 zemích světa. Schneider Electric v České republice nabízí výrobky a řešení značek Merlin Gerin, Telemecanique, Modicon, Square D a Elektropřístroj Písek. Letošního Mezinárodního strojírenského veletrhu se opět zúčastní s průřezem celé šíře své nabídky.

Obr. 1.

Hlavní důraz bude kladen na novinky, kterým bude vymezena samostatná plocha. Z oblasti průmyslové automatizace bude jako žhavá novinka představen řídicí systém pro malé a střední aplikace Twido značky Telemecanique. Systém se skládá z velice malých modulů s až 254 v/v. Díky modulární koncepci je velmi flexibilní. Vystaveny budou nejen jednotlivé přístroje, ale i velice zajímavé a výhodné řešení, úsporné z hlediska místa i nákladů na instalaci.

Novinkou v oblasti přenosu a rozvodu elektrické energie budou modulární rozvodnice a přístroje Domae značky Merlin Gerin určené pro obytné budovy. Celá tato řada rozvodnic a přístrojů je navržena v souladu s českými a mezinárodními normami. Jednoduše se instaluje a snadno používá. Uživatelé ocení i její atraktivní vzhled.

Značná pozornost bude věnována nové řadě měničů frekvence Altivar 38 (pro motory 750 W až 315 kW, 380 až 460 V) a Altivar 11 (180 W až 2,2 kW, 230 V) značky Telemecanique. Dále pak firma představí nové přípojnicové vedení Canalis KDP 20 A značky Telemecanique pro flexibilní instalaci osvětlení. A nakonec budou v sekci novinek vystaveny přístroje pro spínání a jištění TeSys značky Telemecanique. Hlavní důraz bude kladen na systémy Quickfit, umožňující montáž bez kabelů a nástrojů, a stykače řady F pro proudy 115 až 800 A v AC-3.

Obr. 2.

Dále ve stánku naleznete výrobky z oblasti detekce: elektromechanické polohové spínače, elektronické a elektromechanické snímače tlaku a tlakové spínače Nautilus, indukční, kapacitní a fotoelektrická čidla či optoelektronické rotační snímače. Komplexní řešení dialogu člověka se strojem představuje řada ovládačů pomocných obvodů Harmony. Představeny zde budou také nové bezpečnostní komponenty řady Preventa. Stěžejními novinkami jsou programovatelný bezpečnostní modul Preventa XPS-MP, nášlapná rohož XY2-TP, nová řada nožních spínačů z plastu XPE, spínač přidržení běhu XY2-AU a kódovaný magnetický spínač XCS-DM. Ve stánku nebudou chybět ani pomocné přístroje pro automatizaci – relé RS, RX a RU, elektronická časová relé Zelio Time, měřicí a kontrolní relé Zelio Control, počitadla Zelio Count a napájecí zdroje a transformátory Phaseo. Z oblasti nízkého napětí návštěvníci uvidí systém funkčních jednotek Prisma a rozváděčové systémy Sarel. Z oblasti vysokého napětí ve stánku naleznou vakuový vypínač Evolis, řadu elektronických ochran Sepam 1000+ a praktické ukázky zařízení Prodiag pro diagnostiku vysokonapěťových vypínačů.

Expozice firmy Schneider Electric bude umístěna v pavilónu Z, stánek č. 123.

Schneider Electric CZ, s. r. o.

Technická podpora
tel.: 382 766 333
e-mail: tp@cz.schneider-electric.com

Praha - Thámova 13, 186 00 Praha 8
tel.: 281 088 111, fax: 224 810 849

Brno - Mlýnská 70, 602 00 Brno
tel.: 543 425 555, fax: 543 425 554

http://www.schneider-electric.cz

Inzerce zpět