Aktuální vydání

celé číslo

10

2022

Chemie, potravinářství a farmacie

celé číslo

Schneider Electric koupil firmu Pelco

Schneider Electric koupil firmu Pelco

Nadnárodní koncern Schneider Electric pokračuje v sérii akvizic: letos v únoru povolila Evropská komise převzetí firmy American Power Conversion (APC), koncem května společnost odkoupila německého výrobce regulačních systémů Ritto (viz Automa, 2007, roč. 13, č. 7, str. 21) a 1. srpna skupina oznámila další velkou akvizici: za 1,54 mld. USD koupí kalifornskou společnost Pelco, Inc., zabývající se vývojem a výrobou zabezpečovacích videosystémů a jejich příslušenství.

Segment videosystémů zaznamenává v oblasti zabezpečovací techniky nejdynamičtější rozvoj. Moderní videosystémy stále více přecházejí od analogových signálů k digitálním, s možností připojení na síť internet. Vyspělé softwarové aplikace umožňují spojit videodohled se systémy detekce přístupu do sledovaného objektu, se systémy požární signalizace atd.

Obrat společnosti Pelco činil loni 506 mil. USD; společnost působí ve 130 zemích světa, včetně České republiky.

Schneider Electric akvizicí posílí svoji pozici na trhu se systémy pro automatizaci budov. Tento segment, zahrnující především řízení HVAC a elektronické zabezpečovací a protipožární systémy, je pro koncern Schneider Electric relativně nový; přesto dnes tvoří polovinu obratu firmy. Nová akvizice svědčí o tom, že koncern počítá s rozvojem v této oblasti.

Skupina Schneider Electric odhaduje návratnost této investice do tří let. Celou transakci však ještě musí schválit antimonopolní úřad a další regulační úřady v Evropě a USA. S jejím definitivním dokončením se počítá v říjnu letošního roku.

(ed)

Příspěvek lze ve formátu PDF stáhnout zde