Aktuální vydání

celé číslo

12

2021

Automatizace v chemickém a petrochemickém průmyslu

Průtokoměry a regulační ventily

celé číslo

Ruční snímače čárového kódu Cognex Dataman 8050

Společnost Cognex uvádí na trh řadu průmyslových snímačů čárového kódu DataMan® 8050. Při dostupné ceně se tyto přístroje vyznačují značnou rychlostí a přesností snímání. Přínosem patentovaného algoritmu čtení 1DMax a technologie Hotbars™ je velká rychlost čtení i poškozených nebo nízkokontrastních čárových kódů, ať již jsou vyznačeny na štítcích nebo jsou nanášeny barvou či laserem přímo na výrobek. Díky špičkovým algoritmům pro 2D kódy dokáže snímač 8050 rychle dekódovat nejrůznější typy kódů, včetně DataMatrix, QR, PDF417 a Aztec.

 
Patentované snímače DataMan 8050 a 8050X opatřené odolným krytem jsou ideální ke snímání ve výrobním prostředí např. v automobilovém průmyslu, spotřební elektronice, letectví a balicí technice. Modulární provedení dovoluje snímače řady DataMan 8050 přizpůsobovat měnícím se komunikačním potřebám zákazníka. Snímače mohou být vybaveny kabelovými i bezdrátovými komunikačními moduly pro standardní průmyslovou komunikaci, včetně USB, USB Keyboard, RS-232 a bezdrátové komunikace Bluetooth se základovou stanicí. Snímače jsou dodávány s průmyslovými kabely a dalším příslušenstvím.
 
Cognex, kancelář pro Českou republiku a Slovenskou republiku, www.cognex.com/dataman8050-industrial-handheld-readers.aspx