Aktuální vydání

celé číslo

06

2023

Automatizace v chemii a petrochemii

Hladinoměry a průtokoměry, analyzátory tekutin a plynů

celé číslo

Ruční čtečky maticových a čárových kódů

Ruční čtečky maticových a čárových kódů

Simatic Hawkeye 4x je název nové řady ručních čteček z produkce společnosti Siemens pro čtení čárových (1D) a maticových (2D) kódů. Simatic Hawkeye 40 a Hawkeye 45 čtou kódy se středním až vysokým kontrastem při velikosti bodu větší než 0,13 mm a čárové kódy s čarami širokými více než 0,12 mm. Simatic Hawkeye 45 má navíc integrovaný displej pro zobrazení přečtených dat a nastavení čtečky. Simatic Hawkeye 40T a Simatic Hawkeye 45T jsou varianty vybavené čtecí hlavou s velkým rozlišením, výkonným procesorem a dekódovacím algoritmem Direct Part Mark (DPM). Díky tomu je možné číst kódy s nízkým

Obr. 1.

kontrastem nebo poškozené kódy. Oba typy navíc disponují pamětí o kapacitě 2 MB pro ukládání dat získaných v režimu off-line.

Oblast využití zahrnuje automobilový průmysl (např. identifikace komponent motorů), letecký průmysl (maticové kódy na lopatkách turbín), lékařskou techniku (laserové značení lékařských nástrojů a pouzder), výrobu elektroniky (laserové značení pevných disků) atd.

Data mohou být přenášena ze čtečky do PC buď kabelem nebo do vzdálenosti 90 m bezdrátově prostřednictvím Bluetooth. Při propojení kabelem lze využít rozhraní USB, RS-232 nebo PS2. Vestavěný akumulátor vydrží až tři tisíce čtecích operací na jedno nabití a navíc umožňuje setrvání až osm hodin v režimu stand-by. I po uplynutí této doby však zůstanou data uložená v paměti přístroje zachována.

Nové produkty doplňují dosavadní nabídku stacionárních a ručních čtecích zařízení pro 1D a 2D kódy.

Siemens, s. r. o., tel.: 233 032 411, e-mail: adsupport.cz@siemens.com, http://www.siemens.cz/ad