Aktuální vydání

celé číslo

05

2023

MSV 2023

celé číslo

Rozšíření ZigBee Alliance

Rozšíření ZigBee Alliance

Dne 27. června 2006 oznámila ZigBee Alliance rozšíření svého představenstva o zástupce dalších tří mezinárodně významných průmyslových společností: Huawei Technologies, Schneider Electric a ST Microelectronic.

To, že ZigBee Alliance sdružuje jak finální výrobce (OEM), tak dodavatele techniky pro bezdrátové sítě založené na ZigBee (ZigBee Compliant Platform), významně rozšiřuje možnosti spolupráce a rozsah vědomostí a zkušeností uvnitř této organizace.

Podle prohlášení předsedy ZigBee Alliance Boba Heileho přinese rozšíření představenstva organizace o jmenované společnosti další odborné znalosti, zdroje a celosvětovou podporu. Huawei Technologies je společnost aktivní v oblasti telekomunikací a ZigBee uplatňuje pro bezdrátové snímače používané v infrastruktuře komunikačních sítí. ST Microelectronics je výrobcem širokého spektra polovodičových součástek, od jednoduchých diod až po složité jednočipové systémy, a ZigBee je pro ni perspektivním standardem pro bezdrátové snímače i řídicí sítě. Čtenářům časopisu Automa je nejbližší společnost Schneider Electric. Ta využívá ZigBee především pro řízení technických zařízení budov. Podle Claudea Ricauda, senior-viceprezidenta pro vědu a techniku společnosti Schneider Electric, je ZigBee nástroj, který umožňuje vytvářet otevřené, cenově výhodné bezdrátové sítě široce využitelné v automatizaci budov i domácností.

(jp)