Aktuální vydání

celé číslo

12

2019

Automatizace v energetice a pro efektivní využívání energie

Bezpečnost strojů a zařízení, bezpečnostní PLC moduly

celé číslo

Rozšíření sortimentu pneumatických ventilů ASCO pro větší flexibilitu

Společnost ASCO doplnila svou řadu pneumatických ventilů pro ventilové terminály o ventily nových velikostí, aby tak zvýšila flexibilitu a rozšířila možnosti využití v různých úlohách a oborech průmyslu. Ventilové terminály („ostrovy“) ASCO Numatics tak mají větší rozsah průtoků, od 400 l/min do 3 820 l/min. Nové ventily řady 502 jsou určeny pro malé a střední průtoky do 650 l/min. Nová základní deska dovoluje kombinovat v jednom terminálu dvě různé velikosti ventilů, a umožňuje tudíž umístit v jednom terminálu ventily jak pro ovládání pohonů, tak i pro řízení pneumatických prvků.

 

Ventily 502 o velikosti 18 mm, plně vybavené pro montáž do ventilových terminálů, lze snadno používat společně se stávajícími ventily. V kombinaci s novou elektronikou řady G3 nebo 580 mají ventilové terminály Asco Numatics jeden z nejlepších poměrů mezi zástavbovou plochou a rozsahem průtoků.

 

Nabízený sortiment umožňuje přizpůsobit ventilové terminály rozličným úlohám v různých oborech, od automobilového průmyslu až po plnicí a balicí linky. Vzhledem k rozsáhlému příslušenství jsou ideální tam, kde je požadována složitá konfigurace.

 

Návrh sestavy, a to i v případě složité konfigurace, usnadňuje online konfigurátor ASCO, kterým lze navrhnout kompletní systém včetně příslušenství. To uživatelům umožňuje omezit potřebu manuálního sestavení nebo přizpůsobení na místě, maximálně zkracuje dobu montáže a uvedení do provozu i dobu odstávek při servisu a omezuje dobu potřebnou na inženýrskou práci jak při konfiguraci terminálů, tak při jejich údržbě v provozu.

 

Stejně jako u všech výrobků Asco, také ventily řady 502 jsou „dotažené do posledního detailu“. Mají krytí IP65, modulární konstrukci, jsou robustní a v provozu spolehlivé. Údržbu usnadňuje grafický displej umístěný přímo na modulu elektroniky, jenž zobrazuje diagnostické údaje a poskytuje servisnímu technikovi přímou zpětnou vazbu.

 

Pro více informací o celém sortimentu ventilových terminálů ASCO Numatics prosím navštivte stránku www.asconumatics.eu/valve-islands.

(Mepax)

 

Obr. 1. Ventilový terminál ASCO Numatics