Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Rockwell Automation nabízí výrobcům strojů a zařízení cloudová analytická řešení

Společnost Rockwell Automation představila cloudovou aplikaci FactoryTalk Analytics for Machines – nový nástroj s podporou cloudových služeb Microsoft Azure, který výrobcům strojů a zařízení umožňuje přístup k provozním informacím, jež jim pomohou zlepšit služby zákazníkům.

Výrobce do dodávaného stroje integruje komunikační bránu ke cloudové aplikaci FactoryTalk. Jakmile je stroj uveden do provozu, začne shromažďovat data. Údaje z vybraných procesorů řídicího systému se bezpečně odesílají do cloudové aplikace FactoryTalk, a to jen s minimálními nároky na konfiguraci ze strany výrobce zařízení nebo koncového uživatele. Výrobce zařízení má potom přístup k analýzám a směrodatným informacím v reálném čase prostřednictvím přednastavených přehledů dat.

Tato cloudová aplikace, jež je nabízena v podobě softwaru jako služby (SaaS), dává výrobcům zařízení možnosti vidět, jak jsou jejich zařízení využívána, a poskytuje jim přehled o jejich výkonnosti, stavech, událostech a dalších relevantních aktivitách.

Rockwell Automation, tel.: +34 932 959 018,e-mail: anatale@ra.rockwell.com , www.rockwellautomation.com