Aktuální vydání

celé číslo

11

2019

Využití robotů, dopravníků a manipulační techniky ve výrobních linkách

Průmyslové a servisní roboty

celé číslo

Rockwell Automation kupuje ICS Triplex

Rockwell Automation kupuje ICS Triplex

Společnost Rockwell Automation, Inc., oznámila, že se dohodla na koupi firmy Industrial Control Services Group Limited (ICS) za 110 milionů britských liber v hotovosti. Firma ICS působí pod jménem ICS Triplex již 40 let jako přední dodavatel spolehlivých, poruchám odolných automatizačních komponent a řídicích i bezpečnostních systémů určených pro kritické úlohy při řízení široké škály spojitých technologických procesů v průmyslu téměř po celém světě. V hospodářském roce končícím 31. května 2007 předpokládá obrat ve výši 70 milionů liber. Společnost Rockwell Automation očekává, že zisk na jednu její vlastní akcii po transakci nejprve na dobu asi půl roku mírně poklesne, a poté začne znovu růst.

Firma ICS Triplex, sídlící v Maldonu ve Velké Británii, má více než 500 zaměstnanců. Působí v Evropě, na Středním východě, v Asii a v Severní Americe. Zde všude poskytuje inženýrské služby a dodává produkty a systémy pro řízení kritických technologických procesů především v oblastech průzkumu ložisek, těžby, dopravy a zpracování ropy a zemního plynu, v chemickém průmyslu a v energetice.

Ohlášený obchod má být uzavřen během třetího čtvrtletí roku 2007. Firma ISC Triplex se stane součástí provozního segmentu automatizačních produktů a systémů (Control Products and Solutions). Společnost Rockwell Automation koupí posílí svou nynější pozici v plynárenském, ropném a chemickém průmyslu i v energetice a významně podpoří své šance uspět na rychle rostoucím trhu s bezpečnostními systémy a službami pro provozy se spojitou výrobou.

[ARCwire, 25. května 2007.]

(sk)