Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Robotické buňky Profika pro robotizaci malých a středních sérií

Společnost Profika, která se na českém trhu už třicet let zaměřuje především na CNC stroje, posiluje vývoj také v oblasti robotiky. Představila automatizované robotické buňky RoboStack a RoboStacklinear.

Jde o buňky navržené tak, aby byly schopné pracovat v nepřetržitém provozu, a to jak v náročných podmínkách automobilového průmyslu, tak i v menších podnicích. Díky jejich mobilitě a univerzálnosti je možné je použít i pro střední a malé série. Vzhledem k tomu, že buňky jsou vyvinuty a vyráběny v ČR, je možné, aby si zákazník upravil a specifikoval buňku na míru, aby mu perfektně vyhovovala.

RoboStack a RoboStack­linear se liší především v zásobníku: klasický RoboStack má automatický otočný věžový zásobník s vodotěsně oddělenými segmenty určený primárně pro menší a střední díly, RoboStacklinear má větší oboustranně výsuvný zásuvkový zásobník s velkou nosností a i díky silnějšímu robotu je vhodný pro větší obrobky, odlitky nebo dlouhé hřídele.

Profika dokáže robotickou buňku adaptovat pro výrobní technologii zákazníka. Není proto třeba, aby zákazník přizpůsoboval výrobu robotizaci. Robotizace s sebou nese vysokou výkonnost, přesnost, snížení nákladů na výrobu, ale také zrychlení návratnosti investice do nových výrobních strojů.

PROFIKA s. r. o., tel.: +420 326 909 511, jakub.kaufman@profika.cz, www.profika.cz