Aktuální vydání

celé číslo

11

2021

Monitorování stavu zařízení, diagnostika, řízení údržby

Snímače a systémy řízení polohy a pohybu (motion control)

celé číslo

Řídicí technika LG Industrial System

číslo 3/2005

Řídicí technika LG Industrial System

Firma Meteor Czech Republic, s. r. o., oddělení průmyslové automatizace, která se zabývá zejména prodejem pneumatických prvků Camozzi, zastupuje na českém trhu také světoznámého výrobce LG Industrial System.

Sortiment společnosti LG Industrial System lze rozdělit do tří základních skupin: měniče frekvence, programovatelné automaty (PLC) a operátorské panely.

Obr. 1.

Měniče frekvence LG Starvert jsou určeny pro plynulou regulaci otáček asynchronních motorů o výkonech od 0,4 do 280 kW. Vyrábějí se ve čtyřech základních modelech v provedení s filtrem i bez filtru. Řídit je lze třemi způsoby: prostřednictvím panelu, který je standardně výbavou každého přístroje, pomocí řídicího terminálu nebo na dálku s využitím sběrnice Modbus. Řídicí frekvenci lze modulovat analogovým signálem 0 až 10 V nebo 4 až 20 mA, digitálně pomocí pevně nastavené hodnoty, vnější sběrnicí Modbus a externím potenciometrem.

Dalším produktem jsou programovatelné automaty – PLC. Společnost Meteor Czech Republic, s. r. o., dodává na trh dvě typové série, Glofa-GM (viz obr.) a Master K, které se dělí na další modulové řady. K dostání jsou základní moduly, které je možné rozšiřovat o další externí komunikační moduly.

Pro vizualizaci jsou určeny operátorské dotykové panely PMU. Tyto panely komunikují se širokou škálou řídicích systémů od různých výrobců, např. Samsung, Mitsubishi, Siemens, Rockwell Automation (AB), GE Fanuc, KDT, Koyo, Omron a další. Vyrábějí se v rozměrech od 5" do 12,1" s rozlišením až 800 × 600 pixelů s barevným (256 barev) či monochromatickým displejem. Komunikují po RS-232 C, RS-442 a sběrnicích Ethernet, Fnet, Profibus-DP, DeviceNet a CC link.

Ke všem uvedeným produktům jsou standardně k dispozici uživatelské příručky pro nastavení a snadnou obsluhu. Programovací a vizualizační software je nedílnou součástí dodávky a je v ceně výrobku. Zájemcům jsou v sídle firmy k dispozici ukázkové vzorky.

Meteor Czech Republic, s. r. o., tel. 226 001 064, e-mail: spalensky@automation.meteor.cz, http://www.automation.meteor.cz