Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Řídicí stanice Simatic PCS 7 AS RTX

Nová řídicí stanice Simatic PCS 7 AS RTX, založená na PC, je určena pro automatizaci spojitých technologických procesů v různých odvětvích průmyslu. Kompaktní a odolné provedení a velký výpočetní výkon ji předurčují zejména k decentralizovanému umístění u technologického zařízení. Dobře se uplatní v zapouzdřených jednotkách i v závodech s rozlehlou infrastrukturou paralelního typu.
 
Stanice PCS 7 AS RTX patří do skupiny automatizačních stanic Simatic PCS 7, s nimž je zcela kompatibilní včetně systémového prostředí pro inženýrink, vizualizaci i komunikaci. Jejím základem je odolný počítač Simatic Microbox PC 427B bez pohyblivých součástek, který nevyžaduje pravidelnou údržbu a pracuje trvale při teplotě okolí až 55 °C. Na paměťové kartě typu Compact Flash jsou předem nainstalovány operační systém Windows XP Embedded, řídicí software WinAC RTX a diagnostický software Simatic PC DiagMonitor.
 
Stanice má rozhraní pro průmyslový Ethernet jako systémovou sběrnici, rozhraní Profibus pro připojení provozních přístrojů, vyrovnávací 2MB paměť typu SRAM pro technologická data, galvanicky oddělený napájecí obvod překlenující případné výpadky v napájení a dále parametrizovatelné funkce pro sledování běhu řídicího programu, kontrolního obvodu (watchdog) atd. a pro zaznamenávání a hodnocení diagnostických dat a zpráv. Ke konfigurování stanice slouží návrhové prostředí Simatic PCS 7 Engineering System.
 
Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, e-mail: adprodej.cz@siemens.com, http://www.siemens.cz/ad