Aktuální vydání

celé číslo

02

2021

Systémy pro řízení vodárenských sítí a ČOV

Hladinoměry

celé číslo

Řídicí modul WAGO PFC200 BACnet/IP pro chytré budovy

Do nabídky modulů PFC200 přibyl nový řídicí modul BACnet/IP se standardizovaným rozhraním MQTT, operačním systémem Linux a uživatelsky přívětivým inženýrským prostředím e!Cockpit. Kombinace funkcí a vlastností splňuje požadavky moderních řídicích systémů pro automatizaci budov, která je hlavní oblastí uplatnění této novinky.
Nový řídicí modul má také vestavěné šifrování TLS 1.2, díky němuž je možné jej bezpečně připojit ke cloudu.
Řídicí modul komunikuje protokolem BACnet/IP, speciálně určeným pro automatizaci budov. Díky uvedenému rozhraní lze celý modulární WAGO-I/O-SYSTEM s tímto modulem připojit k síti BACnet. Modul má operační systém Linux schopný práce v reálném čase a programuje se v prostředí e!Cockpit, které vychází ze standardu Codesys V3.
Možnosti nového řídicího modulu budou plně využity ve velkých projektech, kde je třeba simultánně a spolehlivě automatizovat provoz velkého počtu objektů BACnet. Řídicí modul s velkým výpočetním výkonem vyhovuje příslušným průmyslovým standardům, splňuje požadavky trhu a úspěšně prošel testy interoperability podle standardu BACnet. Vyhovuje standardům BACnet Building Controller (B-BC) i BACnet Revision 14.
WAGO-Elektro, spol. s r. o., tel.: 261 090 143, e-mail: automatizace@wago.com, www.wago.cz