Aktuální vydání

celé číslo

02

2023

Amper 2023

Propojená výroba, průmyslový internet věcí a analýzy dat

celé číslo

Řídicí jednotky Profinet I/O – základ modulárního systému

číslo 6/2006

Řídicí jednotky Profinet I/O – základ modulárního systému

Sortiment modulárních řídicích jednotek Phoenix Contact Inline rozšířila nová jednotka – ILC 390 PN 2TX-IB. Tato jednotka, určená pro náročné aplikace, obsahuje komunikační modul pro Profinet I/O.

Obr. 1.

Vzhledem k tomu, že jednotka je součástí typové řady Inline, nabízejí se další možnosti jejího efektivního využití jako decentrální jednotky optimalizované pro daný účel. Jednotka má dva ethernetové výstupy, a lze ji proto současně připojit k provoznímu komunikačnímu systému i nadřazenému systému bez rozbočovače. K nastavení a programování řídicí jednotky se používá programátorské prostředí PCWorx. Pomocí tohoto softwaru se programuje i paralelní přenos dat s OPC serverem a komunikace s okolními zařízeními v protokolu TCP/IP.

Řídicí jednotky Inline pokrývají široké rozmezí požadovaných funkcí a výkonů – od základních konfigurací až po „high-end„ sestavy získává uživatel vždy optimální systém pro danou aplikaci. V sortimentu jsou řídicí jednotky s odstupňovaným výkonem, s rozhraním Profinet I/O nebo bez něj, včetně zařízení s certifikátem GL (Germanisches Lloyd). Také zde platí základní motto firmy: Phoenix Contact – inspirující inovace.

Phoenix Contact, s. r. o., e-mail: obchod@phoenixcontact.com, tel.: 542 213 401, http://www.phoenixcontact.cz