Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Řídicí jednotky pro strojírenský průmysl

Společnost Phoenix Contact rozšiřuje řadu výrobků v oblasti automatizace o řídicí jednotky ILC ME, určené speciálně pro strojírenství, a dále o kompaktní a snadno konfigurovatelné displeje TD 1030T HMI z řady Minitouch.

Řídicí jednotky ILC 191 ME/AN a ILC 191 ME/INC jsou vybaveny porty pro Ethernet, RS-232 a RS-485/422 a konektory pro impulzní (frekvenční) výstupy. Také mají analogové a digitální výstupy, vysokorychlostní vstupy čítačů a vstupy inkrementálních snímačů polohy. Díky tomu jsou tyto řídicí jednotky vhodné k řízení krokových motorů nebo v kombinaci s měniči frekvence.

Displej TD 1030T je vybaven 2,8" několikařádkovým displejem pro zobrazení dat v alfanumerickém formátu. Uživatelé se zařízením komunikují prostřednictvím volně konfigurovatelných tlačítek na displeji, která se programují v softwaru PC Worx Express. K dispozici je několik standardních předem definovaných operátorských rozhraní, takže pro návrh vizualizační aplikace není třeba žádný vizualizační software, stačí vhodně přizpůsobit parametry dodané šablony.

PHOENIX CONTACT, s. r. o., tel.: 542 213 401, e-mail: obchod@phoenixcontact.com, www.phoenixcontact.cz