Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Rexroth Global Technology Summit

číslo 2/2005

Rexroth Global Technology Summit

Společnost Bosch Rexroth AG uspořádala ve dnech 25. a 26. ledna 2005 ve Würzburgu (SRN) první ročník setkání Rexroth Global Technology Summit. Zde seznámila šest desítek odborných novinářů a publicistů z celého světa se svými úspěchy a představila jim svoje plány do budoucna ve všech klíčových oblastech jejího podnikání, jak z hlediska skupin technických prostředků, tak oborů i regionálních trhů.

Bosch Rexroth AG je jedním z největších světových dodavatelů elektrických, hydraulických a pneumatických pohonů a řídicí techniky. Společnost vznikla v roce 2001 sloučením firem Mannesmann Rexroth AG s divizí automatizace firmy Bosch a její hlavní sídlo je v Lohru nad Mohanem. Má přibližně 500 tisíc zákazníků v osmdesáti zemích světa, kterým dodává jednotlivé produkty, např. hydraulické pohony, i kompletní systémy, např. pro dopravníkové linky pro automobilový průmysl, balicí linky pro potravinářství nebo výrobní linky do čistých prostor ve výrobě polovodičové techniky. Silnou pozici má také v papírenském průmyslu a v tiskařství a nemalý podíl její produkce tvoří hydraulické systémy pro mobilní aplikace. Zajímavou referencí jsou hydraulické systémy pro řízení scény v divadlech např. v Budapešti, Varšavě nebo Pekingu.

Společnost má 25 700 zaměstnanců a v roce 2003 dosáhla obratu 3,7 miliardy eur (v roce 2004 pravděpodobně přesáhne objem prodeje 4 mld. eur; přesné výsledky společnost oznámí na veletrhu Hannover Messe). Nejvíce roste prodej v Asii a největší objem vývozu společnosti směřuje do Číny.

Velkou péči věnuje společnost také technickému rozvoji svých produktů: v roce 2003 investovala do výzkumu a vývoje 184 milionů eur (tj. přibližně 5Účastníci setkání měli možnost první den navštívit sídlo vedení a výrobní závody v Lohru. Během přednášek se seznámili s novinkami v oblasti elektrohydraulických systémů, elektrických pohonů, lineárních vedení, montážních pomůcek a pneumatických systémů.

Druhý den následoval po úvodní plenární přednášce blok seminářů zaměřených na jednotlivé obory (strojírenský průmysl, zpracování dřeva, manipulace s materiálem, potravinářství, lodní doprava) a odpoledne představení významných regionů: střední a východní Evropy, Asie a ve zvláštní přednášce Indie, která je velmi perspektivním trhem.

(Bk)