Aktuální vydání

celé číslo

08

2022

MSV 2022

Projektování, konstruování a programování automatizačních a řídicích systémů

celé číslo

Regulátory průtoku vzduchu pro systémy HVAC

Dvěma novými produkty v řadě OpenAir jsou kompaktní regulátory proměnného množství vzduchu (třída Variable Air Volume – VAV) s označením GDB181.1E/KN (5 N·m) a GLB181.1E/KN (10 N·m), určené k integraci do systémů vytápění, větrání a klimatizace (HVAC). K tomu používají patentovaný protokol Siemens PL-Link typu plug&play a komunikační sběrnici KNX (S mód, LTE mód). Zatímco protokol PL-Link a mód KNX LTE výrazně usnadňují konfigurování a uvádění přístrojů do provozu, mód KNX S umožňuje přístroje začlenit do systémů jiných výrobců. V regulátorech je použit nový, velmi přesný a stabilní snímač rozdílu tlaků zvyšující kvalitu regulace.
 
Modernizované dosavadní kompaktní regulátory VAV typů GDB181.1E/3 (5 N·m) a GLB181.1E/3 (10 N·m) s řídicím signálem 0/2 až 10 V DC nebo třístavovým a s výstupním zpětnovazebním signálem 0/2 až 10 V DC a bez digitálního rozhraní jsou vybaveny novým snímačem rozdílu tlaků, zdokonalenou elektronikou a uživatelským rozhraním se stavovou světelnou diodou.
 
Modulární regulátor VAV typu ASV181.1E/3 bez vestavěného motoru je určen k připojení k externímu servopohonu řady OpenAir s třístavovým řídicím signálem a krouticím momentem větším než 10 N·m. Přístroj má stejný snímač rozdílu tlaků a tutéž elektroniku i indikátor stavu (LED) jako kompaktní regulátory VAV.
 
Uvedené přístroje mají krytí IP54, jsou dlouhodobě stabilní a lze je snadno začlenit do moderních systémů značky Siemens (Synco 700, Desigo Total Room Automation atd.).
 
Siemens, s. r. o., tel.: 233 033 303, www.siemens.cz/buildingtechnologies, e-mail: siemens.cz@siemens.com