Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Rádiové moduly podle 802.11n určené pro průmyslové podmínky

Sítě založené na standardech 802.11a/b/g již dávno nejsou doma jen v kancelářích, ale úspěšně se vyrovnávají i s obtížemi průmyslového prostředí. V mnoha případech by však implementaci bezdrátových sítí zjednodušily rádiové moduly pracující podle standardu 802.11n (tj. vylepšení 802.11 pro vyšší datovou propustnost).
 
Řešením jsou nové moduly RadioLinx 802.11n od společnosti ProSoft Technology, kterou v České republice zastupuje firma Controltech. Moduly používají metodu MIMO (Multiple Input, Multiple Output), která omezuje vliv interferencí, jež jsou v průmyslovém prostředí velmi časté. Data jsou přenášena rychlostí až 300 MB/s. Tam, kde je třeba brát v úvahu obsazenost rádiového spektra, nabízí kombinace pásem 2,4 a 5 GHz 3 + 19 nepřekrývajících se kanálů (v Severní Americe 3 + 24 kanálů). Provoz v pásmu 5 GHz nabízí alternativu k populárnímu pásmu 2,4 GHz, jehož použití může být limitováno obsazením již existujícími instalacemi.
 
Moduly zlepšují vlastnosti rádiových sítí v oblasti širokopásmových přenosů dat a řídicích úloh s velkým počtem přenášených datových paketů. Poskytují lepší citlivost přijímačů při slabém signálu, zvětšují dosah sítě a zlepšují možnost použití rádiových sítí např. pro mobilní účastníky v průmyslových provozech.
 
V současné době jsou dostupné dvě varianty modulů RadioLinx 802.11n, a sice Industrial Hotspot (RLXIB-IHN) a Industrial Client (RLXIB-ICN).
 
ControlTech s. r. o., tel.: +420 321 742 011, e-mail: info@controltech.cz, www.controltech.cz