Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Radarový hladinoměr Sitrans LR 200 i pro Profibus-PA

číslo 2/2005

Radarový hladinoměr Sitrans LR 200 i pro Profibus-PA

Pulsní radarový hladinoměr Sitrans LR 200 od kanadské firmy Siemens Milltronics Process Instruments Inc. je cenově výhodným řešením při kontinuálním měření polohy hladiny kapalin. Pro své dvouvodičové zapojení (napájení ze smyčky 4 až 20 mA) je zvláště vhodný pro chemické provozy s běžně používanými typy nádrží. Pracuje na frekvenci 5,8 GHz. Obr. 1. Unikátní konstrukce polypropylenové tyčové antény s integrovaným stíněním, eliminující rušivé interference, zaručuje přístroji vynikající odolnost proti chemickým vlivům. Samotný přístroj lze velmi snadno ovládat bez otevírání krytu, a to prostřednictvím programátoru s bezkontaktním infračerveným přenosem.

Hladinoměr Sitrans LR 200 byl uveden na trh v roce 2003 v provedení s protokolem HART. Nyní je standardně dodáván také ve verzi Sitrans LR 200 Profibus s rozhraním pro Profibus-PA (profil Profibus verze 3, třída B standard). Přístroj tak nabízí veškeré výhody plynoucí z použití ryze digitální komunikační sběrnice, včetně nebývalého stupně zaměnitelnosti a velmi jednoduché obsluhy. Může být programován pomocí softwaru Simatic Process Device Manager, ideálního nástroje pro konfigurování a nastavování parametrů přístroje, ukládání dat a diagnostiku, včetně sledování změn chování v čase a profilu echa.

Hladinoměry Sitrans LR 200 na český trh dodává výhradní zástupce firmy Siemens Milltronics Process Instruments pro ČR, společnost Level Instruments.

Level Instruments, spol. s r. o., tel.: 596 622 884, e-mail: info@levelin.cz, http://www.levelin.cz