Aktuální vydání

celé číslo

12

2021

Automatizace v chemickém a petrochemickém průmyslu

Průtokoměry a regulační ventily

celé číslo

Radarový hladinoměr pro měření sypkých materiálů

Sitrans LR 460 je nový radarový snímač z produkce společnosti Siemens, který je určen pro kontinuální měření polohy hladiny sypkých materiálů. Přístroj pracuje na principu rozmítání frekvence spojité nosné vlny (FMCW – Frequency Modulated Continuous Wave) se základní frekvencí 24 GHz. Anténní systém s trychtýřovou anténou zachytí i slabé signály. To umožňuje sledování materiálu s relativní permitivitou již od εr = 1,4 na vzdálenost až 100 m i při průměru antény pouze 100 mm. Snímač dokáže měřit hladiny různých materiálů, např. cementového prachu, popílku, sádry, mouky, obilí či plastů.
Software Process Intelligence automaticky rozeznává změnu sypného úhlu materiálu a změny v sile (např. nové vestavěné prvky nebonahromaděný materiál) a kompenzuje jejich vliv. Díky tomu Sitrans LR 460 umožňuje opakovatelné, rychlé a spolehlivé sledování materiálu během plnění, vyprazdňování nebo při déletrvajícím relativně neměnném stavu.
Sitrans LR 460 je odolný proti extrémní prašnosti a vysokým teplotám (teplota v nádobě u ústí antény –40 až +200 °C, teplota okolí –40 až +65 °C).
Součástí softwaru snímače je také funkce Quick Start Wizard pro snadné a rychlé nastavení přístroje, která může být aktivována lokálně nebo na dálku prostřednictvím programu Simatic PDM. Bezkontaktní infračervené ruční programovací zařízení umožňuje nastavit parametry snímače, aniž by bylo nutné otevřít jeho kryt. Směrovací příruba Easy Aimer usnadňuje instalaci a nasměrování přístroje podle sypného úhlu materiálu. Dostatečný prostor pro kabely a robustní šroubové svorky zjednodušují a urychlují instalaci kabelů.
Na přání zákazníka lze přístroj vybavit protiprachovou ochranou a samočisticí oplachovací přípojkou, které anténu chrání před usazováním lepivých materiálů.
Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, e-mail: adprodej.cz@siemens.com, http://www.siemens.cz/ad