Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

RacerPack, integrovaný vysokokapacitní robotický systém pro odebírání a zakládání

Systém RacerPack je plně integrovaný vysokokapacitní zakládací, odebírací a balicí robotický systém pro ukládání průběžně balených produktů do zásobníků, kartonů nebo podávání do jiných strojních zařízení.

 
Téměř patnáct let je robot IRB 360 Flex-Picker® od firmy ABB zlatým standardem v úlohách vyžadujících přesné odebírání a ukládání. Systém RacerPack (obr. 1) obsahuje robot FlexPicker (obr. 2) ve společné skříni z korozivzdorné oceli s panelovým ovladačem, chapadly podle požadavku zákazníka a přiváděcími dopravníky pro velkokapacitní zakládání, odebírání a ukládání (obr. 3).
 
Díky vynikajícím kinematickým a dynamickým parametrům robotu FlexPicker nabízí Systém RacerPack krátké časy cyklu, vysokou přesnost a ve své třídě nadstandardní kapacitu. Systém je navržen na užitečná zatížení 300 g při rychlosti 300 až 450 předmětů za minutu. Zakládací chapadla systému lze snadno přizpůsobit pro spolehlivé a přitom jemné odebírání širokého spektra dílů.
 
RacerPack vyniká v úlohách odebírání a zakládání; poskytuje zákazníkům velkou flexibilitu při velkých rychlostech a současně vyhovuje širokému okruhu typů obalů. Modulární konstrukce systému umožňuje upravit jej z hlediska velikosti, aby vyhověl požadavkům zákazníka. Navíc splňuje zvýšené požadavky na hygienu.
 
Systém RacerPack je vybaven pokročilou aplikací pro sledování dráhy Indexed Conveyor Control (ICC), která robotům FlexPicker umožňuje plynulé odebírání a ukládání předmětů rychle se pohybujících po dopravníku. Jeho uživatelsky přívětivé rozhraní HMI umožňuje rychlý přechod na novou výrobu a snadnou integraci do výrobních linek. Jediný operátor může změnit konfiguraci systému za necelých 10 min.
 
Na všechny produkty divize ABB Robotika se vztahuje podpora poskytovaná globálními obchodními a servisními organizacemi na více než 100 místech v 53 zemích světa.
Obr. 1. Vysokokapacitní robotický systém pro odebírání a zakládání RacerPack
Obr. 2. Robot IRB 360 FlexPicker
Obr. 3. Součástí sestavy RacerPack jsou také na zakázku přizpůsobená vakuová chapadla a dopravníky