Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Průtokoměry a hladinoměry pro výrobce strojů a technologických zařízení

Společnost Hennlich Industrietechnik prostřednictvím svého odštěpného závodu Meres dodává průtokoměry, hlídače průtoku a hladinové spínače pro významné výrobce strojních zařízení, dodavatele průmyslových celků a ostatních technologických zařízení. Princip měření a provedení nabízených přístrojů odpovídají požadavkům nejčastějších úloh, jež se v průmyslu vyskytují, jako jsou hlídání průtoku dusíku v potravinářství, hlídání polohy hladiny hladinovými spínači pro prostředí s nebezpečím výbuchu, měření a monitorování průtoku pro rozvody tlakového vzduchu apod.
 
Plovákový hladinoměr Vectis (obr. 1) se spojitým analogovým výstupem polohy hladiny je jedna z novinek závodu Meres společnosti Hennlich Industrietechnik. Hladinoměr je možné využít k měření kapalin, vody i oleje a je odolný proti znečištění. Elektronika nového hladinoměru snímá úhel výkyvného ramene a převádí jej na signál o poloze hladiny s proudovým výstupem 4 až 20 mA. Programové vybavení elektroniky filtruje výstupní signál při rychlých změnách polohy hladiny. K dispozici je standardně také výstupní kontakt s jednoduchým přednastavením úrovně hladiny pomocí funkce teach-in přiložením magnetu k hlavici elektroniky.
 
Rovněž sortiment zařízení pro měření a hlídání průtoku prochází neustálým vývojem. „Z velké části tyto součásti strojního vybavení navrhujeme ve spolupráci se zákazníkem. Můžeme přitom nabídnout mnoho variant, ať jde o speciální procesní připojení, zobrazovací jednotky, spínací hlavice nebo převodníky,“ říká Václav Patrovský, product manager pro produkty měření a regulace závodu Meres.
 
Společnost Hennlich Industrietechnik je se svými více než 200 spolupracovníky důležitým partnerem společností ze strojírenského, automobilového, chemického, papírenského či důlního průmyslu. Bohaté zkušenosti má s dodávkami komponent i celých systémů pro výrobce oceli, energií, investičních celků a hydrauliky. Odštěpný závod Meres, který dodává zejména snímače polohy hladiny, průtoku, tlaku a teploty, je pevnou součástí této firmy a opírá se o pečlivě vybrané dodavatele kvalitních produktů a stabilní zázemí firmy.
(o. z. Meres, Hennlich Industrietechnik spol. s r. o.)
 
Obr. 1. Plovákový hladinoměr Vectis s délkou ramene 100 až 500 mm
Obr. 2. Hlídač průtoku plynu RVM/U-L v celokovovém provedení
Obr. 3. Hlídač průtoku kapalin RVO/U s průhledítkem