Aktuální vydání

celé číslo

11

2019

Využití robotů, dopravníků a manipulační techniky ve výrobních linkách

Průmyslové a servisní roboty

celé číslo

Průmyslový Ethernet s krytím IP67

číslo 4/2004

Průmyslový Ethernet s krytím IP67

Německá firma Hirschmann nabízí kompletní sortiment výrobků pro průmyslový Ethernet. Patří k nim i přepínač Octopus 5TX s krytím IP67, čtyřpólové ethernetové konektory M12, vestavné zdířky, průchodky a přenosový modul (do rozváděče, s krytím IP20) pro modulární komunikační systém MICE. Díky tomu lze přivést ethernetové kabely přímo do průmyslových provozů bez toho, že by se komponenty musely dodatečně chránit.

Obr. 1.

Octopus 5TX (viz obr.) je přepínač, tedy správněji přepínatelný rozbočovač (aktivní síťový prvek; v angličtině switched hub nebo zkrácené switch), s pěti vstupy pro kroucenou dvoulinku, volitelně 10BASE-TX nebo 100BASE-TX. Přepínač je vybaven funkcí autonegotiation (slouží k vzájemné automatické „domluvě“ mezi síťovými zařízeními o maximální možné přenosové rychlosti a módu přenosu) a automaticky detekuje zapojení kabelu (autocrossing, autopolarity). Vstupy jsou v provedení pro konektory M12 s kódováním D. Zařízení bylo vyvinuto v kooperaci s firmami Lumberg Automation a Jetter.

Příslušné konektory M12 od firmy Hirschmann, jež jsou vybaveny novou připojovací technikou, lze snadno osazovat na kabely i ve ztížených provozních podmínkách. Pro připojení koncových zařízení nabízí Hirschmann také široký sortiment vestavných konektorů a pro použití v rozváděčích je k dispozici průchodka s konvertorem mezi M12 a RJ45.

Octopus 5TX se setkal se zájmem návštěvníků na loňském veletrhu SPS/IPC/Drives a bude také jedním z lákadel expozice firmy Hirschmann na veletrhu Hannover Messe 2004 (19. až 24. 4. 2004). V České republice firmu zastupuje společnost Colsys-Automatik, a. s. Zájemci mohou navštívit její webové stránky a zde se přihlásit na seminář o komponentách pro průmyslový Ethernet (19. 5. 2004, Unhošť).

Colsys-Automatik, a. s., tel. 312 285 312, http://www.colaut.cz

Inzerce zpět