Aktuální vydání

celé číslo

08

2024

Automatizace v potravinářství a farmacii

Měření a regulace průtoku, čerpadla

celé číslo

Průmyslové počítače s dotykovými panely a procesory Intel Atom

Společnost National Instruments uvádí na trh novou řady počítačů s dotykovými panely a širším rozsahem provozních teplot, které jsou založeny na procesoru Intel Atom s taktem 1,33 GHz. S pomocí procesorů Intel Atom mohou technici vytvářet vysoce výkonná uživatelská rozhraní (HMI) v podobě zařízení s nízkou spotřebou a pasivním chlazením.
 
Počítače s dotykovými panely typu NI TPC-2206 a TPC-2212 pro použití v drsných průmyslových podmínkách mají rozsah provozních teplot 20 až 60° C. Jsou vybaveny pevným diskem bez pohyblivých částí o velikosti 4 GB pro spolehlivý provoz v prostředí se zvýšenou mírou vibrací a operačním systémem Windows Embedded pro dlouhodobý spolehlivý provoz. Dále obsahují operační paměť o velikosti 1 GB a dva gigabitové porty Ethernet. Displeje jsou podsvíceny LED, takže jas obrazovky je zachován v celém teplotním rozsahu.
 
„Počítače s dotykovými panely, které dnes uvádíme na trh, představují ve spojení s vývojovým prostředím NI LabView robustní a vysoce výkonné rozhraní pro monitorovací a řídicí aplikace,“ řekl Eric Starkloff, viceprezident NI pro marketing v oblasti testování a vestavných systémů. Procesory Intel Atom, na nichž jsou nové počítače s dotykovými panely založeny, vedou nejen k širšímu rozsahu provozních teplot, ale také k lepší výkonnosti při běhu aplikací.
 
„Nové procesory Intel Atom přinášejí do vestavných zařízení, jako jsou počítače s dotykovými panely pro HMI, více inteligence než kdy dříve,“ prohlásila Staci Palmerová, ředitelka marketingu divize vestavných procesorů s nízkým příkonem společnosti Intel. „Ideální je použití v oblasti monitorování, snímání a řízení, kde naše zařízení pomáhají inteligentně a interaktivně k efektivnějšímu provozu.“
 
Nové průmyslové počítače s dotykovými panely spolupracují s širokým spektrem hardwaru, včetně NI CompactRIO, PXI, inteligentních kamer NI Smart Camera, se systémem NI Embedded Vision System a dalšími průmyslovými zařízeními jiných výrobců. Technici mohou v grafickém vývojovém prostředí LabView vytvářet pokročilé a intuitivní aplikace HMI, ve kterých zároveň komunikují s hardwarem prostřednictvím standardních komunikačních metod jako TCP, OPC, USB, Modbus, Ethernet/IP a mnoha dalších. LabView umožňuje jejich snadné použití v sítích, k dispozici jsou předpřipravené vzorové aplikace a navigační ovládací prvky pro vytváření komplexních rozhraní s více obrazovkami. Technici také mohou při programování využívat pokročilé funkce operačního systému, jako jsou Enhanced Write Filters a Hibernate Once/Resume Many (HORM).
 
Více informací o nových počítačích s dotykovými panely mohou čtenáři získat na adrese www.ni.com/inteltouchpanel.
 

Společnost National Instruments

 
Společnost National Instruments (www.ni.com) mění způsob, kterým technici a vědci navrhují, vytvářejí prototypy a v praxi využívají systémy pro měření, automatizaci a vestavná zařízení. Společnost NI dává uživatelům do rukou silný nástroj v podobě komerčně dostupného softwaru NI LabView a modulárního cenově dostupného hardwaru a dodává produkty široké základně více než 30 000 nejrůznějších společností na celém světě, přičemž žádný ze zákazníků nepředstavuje více než 4 % obratu a žádné odvětví nereprezentuje více než 15 % obratu. Společnost NI, se sídlem v texaském Austinu, má více než 5 200 zaměstnanců a přímá zastoupení ve více než 40 zemích. V posledních dvanácti letech uváděl časopis Fortune společnost NI jako jednoho ze sta nejlepších zaměstnavatelů v USA.
(National Instruments (Czech Republic), s. r. o.)
 
Obr. 1. Nové průmyslové počítače NI s dotykovými panely s podsvícením LED, jas displeje je zachován v celém teplotním rozsahu