Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Průmyslové konektory Epic

číslo 5/2006

Průmyslové konektory Epic

Robustní průmyslové konektory EPIC® (Lapp Kabel) jsou na trhu již neuvěřitelných dvacet let, v současné době v jedenácti typových řadách, s jedenácti různými kryty (kulatými i v pravoúhlém provedení) a v nesčetných variantách, lišících se technickými parametry, prostorovým uspořádáním a odolností proti vlivům okolního prostředí.

Obr. 1.

Jako novinku představila společnost Lapp Kabel na letošním veletrhu Hannover Messe konektor Epic Circon M23. Jde o kulatý konektor určený k přenosu dat i napájení. Hlavními jeho přednostmi jsou jednoduchost, snadná montáž a přehlednost, omezující možnost chybného zapojení. Správné zapojení a popis konektoru usnadňují také barevné kroužky na konektorech (viz obrázek). Žíly kabelů lze ke kolíkům nebo dutinkám připojit pájením nebo krimpováním. Díky krytí IP68 a vysoké odolnosti proti elektromagnetickému rušení je to konektor, který se uplatní i v náročných provozních podmínkách. K dispozici jsou i certifikáty UL a CSA.

Konektor najde uplatnění nejen ve strojírenském průmyslu, ale díky vysokému krytí i v jiných oborech průmyslové výroby, kde na něj může působit vlhkost nebo stříkající voda. Je vhodný pro široké spektrum použití v automatizační, řídicí a regulační technice.

Vzhledem ke zmíněnému dvacetiletému výročí poskytuje výrobce na všechny konektory řady Epic do konce července 2006 20% slevu.

LAPP KABEL, s. r. o., tel.: 573 501 011, e-mail: info@lappgroup.cz, http://www.lappgroup.cz