Aktuální vydání

celé číslo

07

2020

Řízení distribučních soustav a chytrá města

Měření a monitorování prostředí v budovách a venkovním prostředí

celé číslo

Protipožární a zabezpečovací technika na veletrhu FSDays 2016

Již osmý ročník mezinárodního veletrhu protipožární a zabezpečovací techniky, systémů a služeb Prague Fire & Security Days 2016 neboli FSDays 2016 proběhl ve dnech 20. až 24. září v letňanském výstavním areálu PVA Expo Praha. Veletrh FSDays se konal opět souběžně se stavebním veletrhem For Arch. Návštěvníci tedy měli příležitost prohlédnout si jak přehlídku protipožární a zabezpečovací techniky, tak i rozsáhlou nabídku stavební techniky, materiálů a komponent. Celý komplex veletrhů každoročně navštíví více než 70 000 zájemců. Organizátorem veletrhu FSDays byla společnost Mascotte s. r. o., generálním partnerem se stala Asociace technických bezpečnostních služeb Grémium Alarm. Záštitu poskytlo Ministerstvo vnitra ČR a Policie České republiky.

 

Na veletrhu proběhla soutěž FSDays Award 2016. Porota udělila dvě hlavní ceny za nejlepší exponát a dvě zvláštní ocenění. První z hlavních cen získala společnost EG-Line za mechatronickou zámkovou vložku KABA Evolo Expert Plus, která vyhodnocuje jak mechanickou, tak elektronickou část klíče. Druhá hlavní cena byla udělena společnosti Tyco Fire Protection Products za ústřednu pro požární signalizaci Zettler Profile.

 

Zvláštní ocenění udělila porota soutěže FSDays Award firmě VOP CZ, s. p., za mobilní 2D skener podvozků typu Kerberos Mobile, navržený pro rychlou a spolehlivou kontrolu povrchu podvozků vozidel. Společnost Workswell získala zvláštní ocenění za inspekční termovizní systém Workswell ThermoInspector pro sledování a vyhodnocování rizikových oblastí a objektů v rámci požární bezpečnosti (hlídání skládek, lomů, přepravníků uhlí apod.), ale také pro vstupně-výstupní kontrolu, jakostní, termální a jiné testování během výroby.

(ev)