Aktuální vydání

celé číslo

12

2022

Automatizace výrobních, montážních a balicích strojů a linek

Elektrické, pneumatické a hydraulické pohony

celé číslo

Programovatelný automat Allen-Bradley Micro820 pro automatizaci strojů

Programovatelný automat Micro820 s dvaceti vstupy a výstupy má vestavěný ethernetový port, sériový port a slot na paměťovou kartu microSD. K dispozici je také výstup s pulzně šířkovou modulací (PWM; 5 kHz) a nástroj pro správu receptur. Proto je ideální pro malé samostatné stroje (např. balicí) nebo pro zařízení ovládaná na dálku (např. řízení kompresorů). Pro vzdálená zařízení, např. čerpací stanice nebo řízení klimatizace v budovách, jsou důležitými funkcemi také možnost záznamu údajů na paměťovou kartu, až čtyři analogové vstupy (0 až 10 V) a pomocný 10V výstup pro termistory.

 
Nové PLC Micro820 je součástí řady Micro800. Malá PLC této řady jsou určena pro jednodušší, rozsahem menší úlohy. K dispozici je pro ně také panel HMI s až osmiřádkovým textovým LCD a funkčními klávesami, určený pro montáž do dveří rozváděče, zásuvné moduly pro rozšíření možností základních jednotek a software Connected Components Workbench, nyní ve verzi 6.0, který funguje jako jednotné vývojové a programovací prostředí. Nejnovější verze tohoto softwaru umožňuje programovat a konfigurovat také bezpečnostní relé Allen-Bradley Guardmaster 440C-CR30 nebo měniče frekvence pro servopohony Allen-Bradley Kinetix 3.
 

Rockwell Automation s. r. o., tel.: +420 221 500 111, e-mail: raczecontact@ra.rockwell.com, www.ab.com/programmable-controllers/micro800