Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Program Amitsys Junior 2008/2009

Letošní tradiční výroční setkání pedagogů středních odborných škol zapojených do projektu Amitsys Junior, sponzorovaného firmou Amit, spol. s r. o., k podpoře výuky automatizace na středních školách, se uskutečnilo 20. října 2008 v prostorách SPŠE Brno v Kounicově ulici. Setkání se zúčastnilo devět středoškolských pedagogů, dva zástupci firmy Amit a zástupce redakce časopisu Automa.
 
Přední brněnskou střední školu, která v roce 2008 slaví 90. výročí svého vzniku a současně je nováčkem ve studentské soutěži Amitsys Expert, představili účastníkům zástupce ředitele školy pro odborné předměty Ing. L. Machovec a profesorka automatizace Ing. M. Odstrčilíková. O novinkách v nabídce firmy Amit a o stavu projektu Amitsys Junior referoval obchodní ředitel firmy Ing. Kašík. Do projektu je v současné době aktivně zapojeno deset škol z ČR a tři školy ze Slovenska. Nábor a vybavování učeben nových škol nyní neprobíhají plošně, aleprogram Amitsys Junior je nadále otevřen zajímavým projektům. Další, již osmý ročník soutěže Amitsys Expert se uskuteční ve školním roce 2008/2009 ve stejném duchu a se stejným zadáním jako předchozí, tj. na témata „volné“ a „meteorologická stanice“. Dále si účastníci setkání „naživo“, během výuky, ve škole prohlédli vybrané učebny odborných předmětů. Poté se někteří účastníci z mimobrněnských škol přemístili do firmy Amit na technické konzultace zejména na téma DetStudio.
 
Podrobné informace o firmě Amit a o projektu Amitsys Junior a výsledky minulého ročníku soutěže i propozice soutěže Amitsys Expert 2008/2009 jsou dostupné na webových stránkách firmy (http://www.amit.cz).
(sk)