Aktuální vydání

celé číslo

12

2021

Automatizace v chemickém a petrochemickém průmyslu

Průtokoměry a regulační ventily

celé číslo

Profil CANopen pro čtečky RFID

Profil CANopen pro čtečky RFID

Nezisková organizace CAN in Automation (CiA) vydala pod označením CiA 445 profil podle protokolu CANopen pro čtečky RFID. Účelem profilu je umožnit snadnou integraci čteček do sítí automatizačních prostředků v továrnách a laboratořích, do lékařských systémů, systémů pro řízení toku produktů a pro správu výrobních prostředků, do identifikačních systémů atd. Profil zajistí čtečkám RFID od různých výrobců, které mu budou odpovídat, vzájemnou zaměnitelnost při minimální potřebě času a úsilí potřebného na jejich zkonfigurování.

Systém RFID se zpravidla skládá ze tří částí: nosiče dat, čtečky (bezdrátově čte/zapisuje data) a nadřazeného zařízení (např. přístroje zapojeného v síti s protokolem CANopen, který řídí systém RFID). Další zařízení zapojená v téže síti mohou data přečtená z nosiče využívat pro nejrůznější řídicí a nebo diagnostické úlohy.

Na tvorbě profilu CiA 445 se v rámci pracovní skupiny CANopen Special Interest Group RFID podílely mj. tyto firmy a organizace: DeLaval International, FH Regensburg, Hans Turck, ifm electronic, Ixxat Automation, RM Michaelides, Schneider Electric, Sick, Siemens Medical Solutions, Vector Informatik.
[CiA, 4. září 2007.]

(sm)

Příspěvek lze ve formátu PDF stáhnout zde