Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Přístroje Siemens pro bezdrátové sítě WirelessHART

Ve zcela nové skupině přístrojů jsou nyní k dispozici převodníky provozních veličin, brána mezi síť WirelessHART a průmyslový Ethernet a podpůrný software. Připravován je adaptér pro provozní přístroje. Nové převodníky tlaku Sitrans P280 a teploty Sitrans TF280 mají rozhraní WirelessHART, podsvětlený grafický displej a snadno se ovládají pomocí tlačítek. Baterie vestavěná v převodníku má výdrž delší než pět let. Přístroj navíc na displeji indikuje počet dní zbývajících do jejího vybití. Další  rovozní přístroje Siemens, které rozhraní WirelessHART nemají, bude možné začlenit do této sítě přes adaptér Sitrans AW200 buď s vestavěnou baterií (jeden přístroj), nebo s externím napájením (pro až čtyři běžné přístroje současně).
 
Nová brána IE/WSN-PA Link spravuje celou síť WirelessHART a spojuje ji s řídicími systémy na bázi produktů řady Simatic prostřednictvím průmyslového Ethernetu. Snadno se konfiguruje při použití vestavěného webového serveru. Převodníky i adaptér lze snadno obsluhovat v interaktivním grafickém prostředí softwarového nástroje Simatic PDM (Process Device Manager). Diagnostické údaje ze všech provozních přístrojů se přehledně zobrazují s použitím softwaru Sitrans MDS (Maintenance Diagnostic Station).
 
Skupina produktů Siemens pro síť WirelessHART je výsledkem dlouhodobé spolupráce společnosti Siemens s organizací HART Communication Foundation (HCF), tvůrcem standardu WirelessHART pro bezdrátový přenos provozních údajů v průmyslu. Nová skupina produktů je nedílnou součástí široké nabídky společnosti Siemens v oblasti bezdrátové komunikace pro nejrůznější průmyslové obory.
Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, www.siemens.cz/iadt, e-mail: iadtprodej.cz@siemens.com