Aktuální vydání

celé číslo

12

2019

Automatizace v energetice a pro efektivní využívání energie

Bezpečnost strojů a zařízení, bezpečnostní PLC moduly

celé číslo

Přírůstky v nabídce firmy Distrelec

Přírůstky v nabídce firmy Distrelec

Společnost Distrelec opět rozšířila nabídku dodávaných komponent. V katalogu pro rok 2007 se objevilo množství nových produktů, které jistě zaujmou i čtenáře časopisu Automa.

Obr. 1.

Obr. 1. V sortimentu firmy Distrelec jsou i pneumatické komponenty, např. ventilové terminály SV od firmy SMC

Možná ne každý bude vědět, že společnost Distrelec není dodavatelem jen elektronických komponent, ale že v jejím sortimentu najdou zájemci i pneumatické komponenty světových výrobců. Jde především o pneumatické pohony od firmy SMC. K nim je k dispozici i potřebné příslušenství: elektropneumatické regulátory, manometry, tlakové spínače, jednotky pro úpravu tlakového vzduchu, maznice tlakového vzduchu, hadice i šroubení. Samostatnou kapitolou jsou ventily a ventilové terminály (obr. 1). Sortiment doplňují komponenty pro vakuum: vývěvy, filtry, přísavky atd.; vše od firmy SMC.

Obr. 2.

Obr. 2. Osiprox Proximity, indukční snímač přiblížení od společnosti Schneider Electric, je novým přírůstkem v katalogu firmy Distrelec

V novém katalogu byla rozšířena kapitola snímačů a měřicí techniky. Nově jsou zde indukční a optické snímače značky Telemecanique (Schneider Electric; obr. 2) a SMC (snímače tlaku a průtoku pro pneumatické rozvody). Podstatně byl rozšířen nabízený sortiment firem E+E Elektronik (měření teploty, vlhkosti, průtoku, koncentrace plynů; obr. 3), Jumo (snímače tlaku, teploty a dalších fyzikálních a chemických veličin, zobrazovače, regulátory, zapisovače), LEM (snímače elektrických veličin) a Balluff (indukční snímače přiblížení BES).

Další novou položkou v sortimentu společnosti Distrelec jsou osciloskopy LeCroy. Jde o digitální osciloskopy typové řady WaveJet s šířkou pásma podle provedení do 100 až 500 MHz, dvoukanálové nebo čtyřkanálové, s rychlostí snímání do 2 GS za sekundu. Jejich předností je velká paměť: až 500 tisíc bodů v každém měřicím kanálu.

Obr. 3.

Obr. 3. Ze sortimentu firmy E+E Elektronik je v nabídce společnosti Distrelec např. snímač koncentrace CO2 EE82, určený do průmyslového prostředí nebo do zemědělství

Do běžné praxe razantně proniká nová technika založená na radiofrekvenční identifikaci (RFID). Společnost Distrelec na to zareagovala tím, že do svého sortimentu začlenila komponenty od společnosti Codatex: pasivní transpondéry různého provedení, dále čtecí a záznamové antény a zařízení. Čtecí zařízení pro RFID s vestavěnými hodinami je možné použít např. ke kontrole docházky.

V měřicí a automatizační technice najdou bohaté uplatnění subminiaturní kruhové konektory. Také zde byla nabídka společnosti Distrelec doplněna, a to o konektory od výrobců Binder, Lemo a Tyco.

V oddílu věnovaném světelné technice lze zaznamenat přírůstky především v sortimentu osvětlovacích LED (výrobci VLM, Osram, Lumileds, Seoul a další).

Veškeré zboží lze dodat již od jednotlivých kusů, cena poštovného je vždy jen 5 eur. Dodací lhůty jsou velmi krátké, standardně 48 hodin.

Společnost Distrelec najdete i na veletrhu Amper 2007 v pavilonu 4, číslo stánku B32. K dispozici zde budou tištěné katalogy i katalogy na CD-ROM.

(Bk)

Distrelec
tel.: 800 142 525
fax: 800 142 526
e-mail: info-cz@distrelec.com
http://www.distrelec.com