Aktuální vydání

celé číslo

02

2023

Amper 2023

Propojená výroba, průmyslový internet věcí a analýzy dat

celé číslo

Přípojnice Busbar Top od firmy Eaton nově s otevřeným šasi

Společnost Eaton Elektrotechnika uvedla na trh nové přípojnice Busbar Top pro řadu modulárních nízkonapěťových rozváděčů xEnergy. Busbar Top mají otevřené šasi, a proto je k přípojnicím snadný přístup i v případě, kdy je rozváděč nainstalován např. u stěny. Otevřené provedení přípojnic rovněž dovoluje volný výběr pozice montážní lišty přípojnice. Lze tak instalovat až dvanáct měděných přípojnic 30 × 10 na fázi s celkovým součtovým proudem až 4 000 A. Díky výborné dostupnosti přípojnic je snadné je propojit s dalšími součástmi rozváděče, což významně zkracuje dobu instalace. Přípojnice jsou také ideální pro úlohy, kde jsou vyžadovány časté preventivní kontroly.

 
Nový systém xEnergy Busbar Top je plně kompatibilní se systémem xEnergy, jehož přípojnice jsou klasicky montovány vzadu.
 
Rozváděče xEnergy byly testovány v souladu s požadavky IEC EN 61439 Rozváděče nízkého napětí. Přípojnice Busbar Top mohou být konfigurovány jak pro třípólovou, tak pro čtyřpólovou montáž s hodnotami od 630 do 4 000 A. Mohou být konfigurovány pro krátkodobý jmenovitý výdržný proud (ICW) do 105 kA po dobu 1 s nebo 65 kA po dobu 3 s.
 

Eaton Elektrotechnika, s. r. o., tel.: 267 990 400, e-mail: elektrotechnikaCZ@eaton.com, www.eatonelektrotechnika.cz