Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Přijďte se podívat na naši proměnu

Čas utíká a letošní rok je už dvacátý, ve kterém potkáváte a často i využíváte společnost FCC průmyslové systémy při realizaci vašich projektů z oboru průmyslové automatizace. Je to důvod k ohlédnutí, ale pro nás i výzva a závazek do budoucna. Tento závazek vyjadřuje i naše nová firemní identita, kterou v roce svého dvacátého výročí zavádíme a kterou představíme na veletrhu Amper 2015. I naše po pěti letech obnovená účast na Amperu ukazuje, že chceme zaujmout místo, které odpovídá naší dvacetileté tradici i našim budoucím ambicím.

 
Náš stánek na veletrhu Amper bude zároveň první prezentací našeho nového loga a grafického stylu. Neznamená to ovšem, že zanedbáme výběr výstavních exponátů. Všichni vědí, že za svou hlavní a nejstarší kompetenci považujeme schopnost vybrat pro vás optimální produkt z hlediska, které sami považujete za nejdůležitější. Ať je to požadavek vysoké spolehlivosti, optimálního poměru ceny k výkonu nebo speciálních technických parametrů, najdeme pro vás ve spektru našich dodavatelů a jejich výrobků ten, který je nejvíce vhodný pro vámi předpokládané použití. Máme, spolu s vámi, z čeho vybírat. Zastupujeme největší dodavatele průmyslové výpočetní techniky i prostředků pro průmyslové komunikace. Značky Advantech, Nexcom, IEI, VIA se staly synonymem pro PC techniku v průmyslu. Westermo Teleindustri a HMS Industrial Networks reprezentují švédskou kvalitu a spolehlivost průmyslových sítí a komunikací. Náš nový dodavatel Korenix je rychle rostoucí výrobce ethernetových komponent pro průmysl. Tipro Keyboard a Indukey nabízejí odolné klávesnice a polohovací zařízení pro náročná prostředí. A Meinberg dodává servery pro synchronizaci času v ethernetových sítích prováděnou s příslovečnou německou přesností. To nejlepší a nejzajímavější od našich dodavatelů uvidíte v našem stánku na veletrhu Amper.
 
Raketový růst v posledních několika letech zaznamenává oddělení strojového vidění. Vyvíjí a dodává systémy pro kontrolu kvality výroby. Využívá k tomu moderní poznatky zpracování obrazu, 3D modelování a pokročilou robotiku. Naše systémy najdete v halách globálních výrobců spojených s automobilovým průmyslem, který je pověstný velkou náročností na totální kvalitu všeho, co je montováno do moderního automobilu. Také funkční exponáty, které budeme na Amperu ukazovat, prezentují principy, které jsme využili v zařízeních určených pro automobilový průmysl. Uvidíte využití 3D skenování nebo použití rychlé řádkové kamery pro kontrolu povrchu. „Vlajkovou lodí“ oddělení strojového vidění je robotický měřicí systém ROMESY, vyvíjený za podpory Technologické agentury ČR ve spolupráci s katedrou kybernetiky FEL ČVUT. Je určen ke sběru dat pro řízení způsobilosti výrobního procesu. Kromě 3D skenování využívá nejnovější prostředky pokročilé robotiky.
 
V našem stánku na veletrhu Amperu tedy bude na co se dívat. Na závěr bychom vám ještě rádi připomněli, jak se identita naší firmy v uplynulých dvaceti letech vyvíjela. Společnost FCC průmyslové systémy vznikla jako dceřiná firma společnosti FCC Folprecht. Specialisté si společnost FCC Folprecht pamatují jako distributora velkých značek Compaq nebo HP a byla rovněž jedním z prvních integrátorů SAP v tehdejším Československu. Ostatní si ji možná připomenou jako prvního distributora volně šířeného softwaru v době před internetem. První logo firmy FCC průmyslové systémy vzniklo při založení společnosti v roce 1995, o osm let později bylo zjednodušeno do tehdy moderní podoby doplněné webovou adresou. Nyní je čas na další proměnu. Přijďte se podívat, jaká bude.
 
Ing. Otto Havle, CSc., MBA,