Aktuální vydání

celé číslo

08

2022

MSV 2022

Projektování, konstruování a programování automatizačních a řídicích systémů

celé číslo

Převodníky tlaku pro všeobecné použití

číslo 7/2004

Převodníky tlaku pro všeobecné použití

Firma Matsushita Electric Works nabízí v typové řadě DP celkem 62 různých provedení převodníků tlaku vzduchu nebo plynů vhodných pro aplikace v průmyslu i jinde. Nabídka zahrnuje modely kombinující spojité měření tlaku s funkcí tlakového spínače, tlakové mezní spínače i převodníky rozdílu tlaků s rozlišením až 10 Pa. Přídavné funkce jako okénkový komparátor, nastavení hystereze, automatické nastavení reference při zkouškách těsnosti a možnost externí justáže nulového bodu mnohdy umožní obejít se bez zpracování naměřených hodnot v PLC nebo PC.

Obr. 1.

Řadu DP tvoří pět základních modelů se zobrazovačem LED, programováním tlačítky a možností volit ze šesti měrových jednotek. Dvouhodnotové mezní výstupy (DO) jsou tranzistorové. S měřicími rozsahy 0 až –101,3 kPa, 0 až 100 kPa nebo 0 až 1 MPa se dodávají modely DP2 (AO, dva DO, krytí až IP67) a DP3 (režim pro zkoušky těsnosti, dva DO, opakovatelnost ±0,2 % měřicího rozsahu). S rozsahy 0 až –101,3 kPa, ±100 kPa nebo 0 až 1 MPa jsou to modely DP4 (DO, hmotnost 30 g) a DP5 (čidlo oddělené od indikační jednotky, režim pro zkoušky těsnosti, vstup pro justáž nulového bodu, AO, dva DO – obr.). Rozdíl tlaků v rozsahu 0 až 2 kPa měří model DPM (DO, možnost AO, přesnost ±1 % měřicího rozsahu).

Z realizovaných aplikací přístrojů řady DP lze uvést např. systém pro transport integrovaných obvodů, zkoušky těsnosti, měření podtlaku při podtlakovém tváření a měření rozdílu tlaků při zkouškách filtrů.

Matsushita Electric Works (CZ), s. r. o., tel.: +420 374 799 990, e-mail: info-cz@euro.de.mew.com, http://www.mew-europe.com

Inzerce zpět