Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Převodník Xmt ocení především uživatelé ve farmaceutickém průmyslu

číslo 6/2004

Převodník Xmt ocení především uživatelé ve farmaceutickém průmyslu

Emerson Process Management uvádí na trh převodník Rosemount Analytical Xmt™ s dvouvodičovým připojením. Je to první převodník ve své třídě vhodný v kombinaci s příslušným senzorem pro měření pH, vodivosti i pro jiná ampérometrická měření, jako je měření rozpuštěného kyslíku, chloru, ozonu apod. Pro své vlastnosti je vhodný pro použití ve farmaceutickém průmyslu, ve výrobě papíru a celulózy a v chemickém průmyslu.

Obr. 1.

Nástroj pro dálkovou správu převodníku – Intelligent Device Manager, který je součástí AMS Suite, zabezpečuje plnou kompatibilitu s protokolem HART. Začlenění do architektury PlantWeb zefektivňuje provoz a údržbu převodníku. Přístup prostřednictvím HART a PlantWeb umožňuje uživateli nastavovat a měnit parametry převodníku, číst měřené hodnoty a na dálku, z kterékoliv pracovní stanice v rámci závodu, identifikovat a popř. i odstraňovat problémy. Xmt v kombinaci s AMS Suite mimo to umožňuje vytvářet elektronické záznamy (kompatibilní s 21 CFR Part 11 americké FDA), které omezují nutnost dokladovat výrobu pomocí „papírové“ dokumentace.

Xmt je navržen pro montáž do panelu nebo na stěnu (IP65). Je opatřen displejem, na němž lze zobrazovat kritické hodnoty měřených veličin.

Xmt je možné kombinovat se všemi ampérometrickými senzory Rosemount Analytical a lze jej použít současně s převodníky 1055, 54e a 5081. Jde tedy o přístroj pro skutečně širokou škálu aplikací.

Emerson Process Management, s. r. o., e-mail: info@emersonprocess.cz, http://www.emersonprocess.cz

Inzerce zpět