Aktuální vydání

celé číslo

06

2023

Automatizace v chemii a petrochemii

Hladinoměry a průtokoměry, analyzátory tekutin a plynů

celé číslo

Přesný nástroj na odizolování tenkých kabelů

Zásilková firma Distrelec má ve svém katalogu výrobky z oborů elektroniky, elektrotechniky, měřicí techniky a automatizace. Vedle toho nabízí i ruční nářadí a techniku určenou k pájení. Mezi nářadím lze nalézt i přesný odizolovací nástroj MiniStrip k odstranění pláště tenkých kabelů.
 

Snadné použití

 
Nástroj MiniStrip je vybaven seřizovacím šroubem, jímž si uživatel plynule přizpůsobí nástroj přesně na požadovaný průměr kabelu. Pomocí jezdce si nastaví, v jaké délce je třeba kabel odizolovat. Poté vloží kabel do otvoru nástroje a zatáhne. Tím uvede do rotačního pohybu soustavu čtyř břitů, které rozříznou plášť kabelu. Zároveň je plášť stažen z vodičů.
 

Kvalitní provedení a univerzální použití

 
Kvalitním nástrojem vyrobeným ve Švýcarsku je možné dosáhnout značné opakované přesnosti. Pracuje šetrně, takže vodiče nepoškozuje.
 
MiniStrip lze použít k odizolování koaxiálních kabelů a kabelů s optickými vlákny. Kabely mohou mít plášť z PVC, teflonu, či z kynaru a kaptonu. Nástroj je navržen pro kabely o vnějším průměru nejvýše 2,5 mm, průměr vlastního vodiče může být podle typu izolace 0,16 až 1,5 mm. Maximální délka odizolovaného úseku je 15 mm.
 
Břity z rychlořezné oceli lze snadno vyměnit, aniž je k tomu třeba použít jiný nástroj. Nástroj o hmotnosti 90 g může být upevňovacím mechanismem přichycen k pracovnímu stolu.
 

Elektronické obchodování se společností Distrelec

 
Zákazníci zásilkové firmy Distrelec mohou nyní objednávat součástky z katalogu elektronicky. Mohou využít různé formy elektronického obchodování, včetně přímé vazby na svůj elektronický nákupní systém. Elektronickým nákupem ušetří výdaje i čas. Pro transakce elektronického obchodování jsou podporovány katalogové formáty BMEcat, XML, ASCII a dále i formáty pro výměnu dat, např. EDIfact, SAP atd. Pro klasifikaci výrobků se používají standardy pro elektronické obchodování, jako je UNSPSC, eCl@ss apod. Vedle obchodu on-line na www.distrelec.com je také celý sortiment uveden v tištěném katalogu. Standardní dodací lhůta je 48 hodin.
(Distrelec)
                                       
Obr. 1. Přesný odizolovací nástroj MiniStrip