Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Přesné váhy v integrované automatizaci

číslo 11/2005

Přesné váhy v integrované automatizaci

Švýcarská společnost Mettler Toledo Standard Industrial a společnost Siemens společně nabízejí produkty, které jsou určeny pro velmi přesné vážení v chemickém, farmaceutickém a potravinářském průmyslu. Vážicí snímače Modulo WM a vážicí plošiny Modulo WMH s vestavěnými senzory s digitálním výstupem od společnosti Mettler Toledo jsou kombinovány s elektronickým vážním systémem Siwarex FTA (viz obr.) společnosti Siemens. Systém Siwarex FTA lze začlenit do širších automatizovaných systémů v kombinaci s programovatelnými automaty Simatic či do procesního řídicího systému Simatic PCS-7. Testované kombinace produktů jsou certifikovány oběma společnostmi.

Obr. 1.

Vážicí snímače Modulo WM a vážicí plošiny Modulo WMH společnosti Mettler Toledo obsahují v kompaktním a robustním krytu senzory zapojené do Wheatstoneova můstku i všechnu elektroniku potřebnou pro integraci do automatického vážního systému.

Váhy vybavené vážicími snímači Modulo WM z korozivzdorné oceli jsou k dispozici v pěti různých váživostech od 120 g do 6 kg s citlivostí od 0,1 mg do 0,01 g. Vážicí plošiny WMH mají více variant s váživostmi od 15 kg do 3 tun s citlivostí od 0,1 g do 50 g. Mají krytí IP67 a lze je kombinovat s množstvím dalšího příslušenství.

Vážicí snímače a plošiny jsou připojeny přímo na vážní systémy Siwarex FTA od společnosti Siemens, které umožňují řídit proces vážení, plnění nebo dávkování. Integrované diagnostické funkce řídicího systému jsou určeny pro sledování procesu vážení, např. pro zajištění kontroly kvality ve výrobním procesu.

Siemens, s. r. o., tel.: 233 032 411, e-mail: info@rg.siemens.cz, http://www.siemens.cz