Aktuální vydání

celé číslo

06

2023

Automatizace v chemii a petrochemii

Hladinoměry a průtokoměry, analyzátory tekutin a plynů

celé číslo

Přesné přístroje pro regulaci a měření tlaku

Firma Marsh Bellofram Europe dodává přesné přístroje k regulaci a měření tlaku pro všeobecné použití i specializované produkty pro zdravotnické laboratoře, letectví a rozvody ropy a plynu. Elektropneumatické převodníky řady 3000 ve dvou výkonových úrovních jsou vhodné pro průmyslové i výzkumné účely. Model 3200 dokáže z elektrických řídicích signálů generovat proporcionální výstupní tlak a používá se pro tlakový vzduch či jiné plyny nebo nepřímo i pro hydraulická zařízení. Digitální model 3500 je všestrannější, má mnoho uživatelsky konfigurovatelných parametrů. Jeho mikroprocesorová jednotka umožňuje dosáhnout přesnosti tlaku až ±0,1 %.
 
Všechny modely jsou napájeny napětím 15 až 24 V DC, některé z nich jsou opatřeny pouzdrem odolávajícím nepříznivým povětrnostním vlivům a teplotám 0 až 60 °C. Mohou být instalovány v libovolné poloze na lištu nebo do panelu. K dispozici jsou také regulátory tlaku napájené ze smyčky nebo modely certifikované do nebezpečného prostředí apod.
 
Řada BelGAS je navržena pro použití ve výrobě plynových potrubí i v rozvodných sítích. Regulátory tlaku řady P39 pro ropovody a rozvody plynu snižují vysoký vstupní tlak na nižší dodávací tlak vhodný pro přesnou regulaci. Lze je využít i pro regulaci a měření tlaku stlačeného vzduchu a jiných nekorozivních plynů. V nabídce jsou i měřiče vysokého tlaku splňující požadavky na přesnost, spolehlivost a trvanlivost. Dodavatel uvedených přístrojů nyní hledá distributora pro země východní Evropy.
 

Marsh Bellofram Europe Ltd., tel.: +44(0)115 993 3300, e-mail: bellofram@aol.com, http://www.marshbellofram.com