Aktuální vydání

celé číslo

07

2020

Řízení distribučních soustav a chytrá města

Měření a monitorování prostředí v budovách a venkovním prostředí

celé číslo

Přepínače pro průmyslové ethernetové sítě

Řízené i neřízené přepínače řady WaveLine s funkcí plug & play umožňují snadno, rychle a bez velkých nákladů vytvářet průmyslové etherntové sítě. Přepínače zajišťují rychlé přepínání datových paketů a tím zabraňují kolizím dat a zvyšují propustnost sítě. Přepínače firmy Weidmüller mohou být použity v sítích Fast Ethernet s rychlostí přeno­su dat až 100 Mb/s, ale jsou i zpět­ně kompatibilní se staršími sítěmi s rychlostí 10 Mb/s (IEEE 802.3). Všechny přepínače řady WaveLi­ne rozeznají automaticky rychlost dat v síti. To zjednodušuje připoje­ní různých zařízení, která není tře­ba jednotlivě konfigurovat. Mají ro­bustní plastové pouzdro poskytují­cí krytí IP20 a mohou být snadno a rychle instalovány na montážní lištu TS 35. Kompaktní přepínače délky 108 mm a výšky 127,8 mm jsou dodávány ve verzi se třemi až pěti porty o šířce 22,5 mm nebo s šesti až osmi porty o šířce 45 mm. Pracují spolehlivě při teplotě –20 až +60 °C. Přepínače mají široké využití, protože jsou k dispozici v mnoha verzích s různými porty, jako jsou 10/100Base-T, RJ45, optické porty multimode s konektory SC nebo ST a optické porty singlemode s konektory SC. Vysílací vý­kon přepínačů s optickými spoji je 8 dB s kabely multimode o průmě­ru 62,5 nebo 125 μm a 4 dB s kabely multimode o průměru 50 nebo 125 μm. Délka segmentu může být 100 m (při použití měděných ka­belů) nebo 20 km (optické kabely singlemode).

Weidmüller, s. r. o., tel.: 244 001 400, fax: 244 001 499, e-mail: office@weidmueller.cz, www.weidmueller.cz