Aktuální vydání

celé číslo

12

2021

Automatizace v chemickém a petrochemickém průmyslu

Průtokoměry a regulační ventily

celé číslo

Přenosný detektor oxidu uhelnatého

Přenosný detektor oxidu uhelnatého

Detektor GDCO je jednoduchý přístroj určený ke kontrole přítomnosti oxidu uhelnatého v ovzduší. Jeho hlavními přednostmi jsou snadná obsluha, jednoduché použití, malé rozměry (118 × 62 × 37 mm) a velká mechanická odolnost. Jeho hmotnost je 200 g. Tělo přístroje, vyrobené z duralové slitiny, je možné s využitím opěrného klipu snadno upevnit na opasek. Jako detekční snímač je použito elektrochemické čidlo s prodlouženou životností. Přístroj GDCO se vyznačuje zvýšenou selektivitou čidla na oxid uhelnatý.

Zjištěná koncentrace je indikována opticky prostřednictvím dvou LED a akusticky vestavěnou sirénou. Signalizace koncentrace je rozdělena do osmi stupňů. Každý stupeň představuje koncentraci 30 ppm. Maximální detekovaná koncentrace je 240 ppm. K ovládání (zapnutí) přístroje se používá kolébkový vypínač.

V detektoru GDCO jsou pevně vestavěny akumulátory pro napájení přístroje v provozu po dobu přibližně 25 hodin. Vnitřní akumulátory je možné dobíjet pomocí běžného síťového adaptéru. Nabíjecí proces je automaticky řízen elektronikou přístroje. Detektor je možné provozovat i v režimu napájení ze síťového adaptéru.

Přístroj je navržen pro funkci přenosného indikátoru přítomnosti CO v normálním prostředí a často se používá jako náhrada klasických detekčních trubiček v objektech, kde hrozí výskyt oxidu uhelnatého. Typicky se používá ke kontrole ovzduší v plynových a uhelných kotelnách, hromadných garážích a technologických provozech.

J.T.O. System, s. r .o., e-mail: posta@jto.cz, http://www.jto.cz

Příspěvek lze ve formátu PDF stáhnout zde