Aktuální vydání

celé číslo

03

2023

Automatizace strojírenské výroby

HMI a operátorské panely

celé číslo

Přenos ethernetových protokolů prostřednictvím sítě Bluetooth

Komunikační brána Bluetooth-Ethernet 758-915 je další z automatizačních komponent od firmy Wago. Umožňuje transparentně přenášet ethernetové protokoly (např. Profinet, Modbus/TCP nebo EtherNet/IP) prostřednictvím bezdrátové sítě Bluetooth 2.0. S použitím věstavěné antény s kruhovou polarizací je možné vytvořit spolehlivé rádiové spojení, a to i v prostředí s četnými odrazy na kovových konstrukcích. Vzhledem k malým rozměrům (66 × 36,2 × 91 mm), stupni krytí IP65 a použití průmyslových konektorů M12 je tato komunikační brána vhodná i do náročných průmyslových podmínek.
 
Bluetooth pracuje na frekvencích 2,402 až 2,480 GHz (bezlicenční pásmo) a dosah je až 400 m. Metoda frekvenčních přeskoků a mód s malým vyzařováním umožňují koexistenci s jinými rádiovými sítěmi (např. WLAN).
 
Náhrada kabelového spojení bezdrátovým spojením Bluetooth je vhodná pro přenos dat z mobilních nebo otočných zařízení, pro manipulátory v automatizovaných skladech apod. Dvě komunikační brány mohou spojit dva automatizační systémy tak, aby mohly vzájemně komunikovat v případech, kde je instalace kabelu obtížná, nákladná či nemožná.
 
WAGO Elektro, spol. s r. o., tel.: 261 090 142, e-mail: ondrej.dolejs@wago.com, www.wago.cz